MHP’de iki günde dört il başkanı gitti

MHP'de adeta yaprak dökümü yaşanıyor. Balıkesir ve Konya başkanları görevden alınırken, Antalya ve Çanakkale il başkanları istifa ettiklerini açıkladı. 

MHP’de iki günde dört il başkanı gitti

İlk olarak MHP Balıkesir İl Başkanı Orhan Dereli, Bülent Arınç’ı eleştirdiği gerekçesiyle görevden alındı.

Ahmet Türk’e destek açıklaması yapan Bülent Arınç’ı eleştiren Dereli “Bülent Arınç ve onun temsil ettiği köhne zihniyet; MHP’nin politikadaki dominant rolünden, maşeri vicdanı temsil etmesinden ve siyasi konumunu aşan özgül ağırlığından rahatsızdır.” demişti.

MHP Balıkesir İl Başkanı Orhan Dereli

MHP’de ‘Bülent Arınç’ tasfiyesi! Başkan görevden alındı

MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek 5 yıldır sürdürdüğü görevinden alındı.

Çiçek’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin emriyle görevden alındığı belirtildi.

Çiçek, “Sonuçta bu bir nöbet devridir ve önemli olan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de dediği gibi bayrağı lekelemeden yere düşürmeden teslim edebilmektir. Bu çerçevede görevimi yaptığımı ve yine bu çerçevede görevimi teslim ettiğimi düşünüyorum. Bundan sonra da davamın ve Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin emrindeyim. Yine bugüne kadar birlikte görev yaptığım tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek

İSTİFA EDENLER

MHP Antalya İl Başkanlığı görevine 29 Mayıs 2016’da atanan Mustafa Aksoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, gördüğü lüzum ve sağlık sebepleri nedeniyle il başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

MHP Antalya İl Başkanı istifa etti

MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy

Antalya’nın ardından bir istifa haberi de Çanakkale’den geldi. MHP İl Başkanı Hakan Pınar görevinden ayrıldığını duyurdu. İstifasını sosyal medya hesabından paylaşan Pınar, gerekçeyi seçimdeki başarısızlık ve eşinin rahatsızlığı olarak açıkladı. Pınar, şunları söyledi:

MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar

“Yaklaşık 43 aydır büyük bir onur ve şerefle yürütmekte olduğum İl Başkanlığı görevinden affımı talep etmiş bulunmaktayım. Bu süreç içerisinde birlikte görev yaptığım İl Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma ve çalışmaktan büyük bir onur duyduğum İlçe Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum. Makamlar ve koltuklar geçicidir, göreve geldiğim ilk günden bu yana bu hissiyatla hareket ederek, aslolanın Türk Milletine ve Türk Milliyetçiliği Ülkü ve İlkelerine hizmet olduğu bilinciyle ilk günden bu yana görev yapmaya gayret ettim. Talihsiz bir dönemde ve ihanetin en yoğun yaşandığı bir süreçte görev yapmış olmanın getirdiği yük Seçimlerde alınan sonuçlar ve Seçim öncesi iddialı beyanlarımız ve başarısızlık neticesinde vermiş olduğumuz bağlayıcı taahhütler ve tabi en önemlisi eşimin rahatsızlıkları bu kararı almamda etkili olmuştur. Bundan sonraki Siyasi yaşamım Lidere sadakat şerefimizdir anlayışından zerre taviz vermeden ve Lider Teşkilat Doktrin anlayışı çerçevesinde Milliyetçi Ülkücü Hareketin ve Türk Milletinin bir neferi olarak devam edecektir.”