MHP’den Arınç’a bir tepki daha: FETÖ’cülerin öldürdüğü 250 insana neden ağlamadın?

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Bülent Arınç'ın KHK'lılar ile ilgili sözlerine tepki göstererek, 'FETÖ’cülere ağlayanlar en büyük haindir' dedi.

MHP’den Arınç’a bir tepki daha: FETÖ’cülerin öldürdüğü 250 insana neden ağlamadın?

FETÖ ve PKK ilişkisi iddiasıyla kamudaki görevlerinden atılanlar için ‘KHK’lılardan özür diliyorum’ diyen Bülent Arınç‘a tepki dinmiyor. Daha öncce İYİ Partili Ümit Özdağ,ve MHP’li Hidayet Vahaboğlu’nun tepki gösterdiği Arınç’a kendi partisinden de tepki gelmişti.

İlgili Haber: Arınç’a sert tepki: Hâlâ FETÖ propagandası yapıyor!

Arınç’a son olarak MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, tepki gösterdi.

Partisinin Ordu İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantısında bir konuşma yapan Enginyurt, son dönemde yaptığı açıklamalarıyla tepki toplayan Bülent Arınç’a eleştiriler getirdi.

Enginyurt, “Bülent Arınç denilen bir ağlakçı çıkıp KYK’lıların durumu faciadır derse, Bülent Arınç çıkıp derse ki ‘FETÖ’den mahkum olanların çoğunu savcılar hakimler korkudan mahkum ettiler, bu FETÖ’cüler sabretsinler yakında bunlar hak ettikleri beraata kavuşacak’ derse, ‘bu FETÖ’cülerin pompacılık yapanları var evde hizmetçilik yapanları var bunlara ağlıyorum’ derse ben ne diyebilirim. 250 tane özel harekatçıyı yakanlara ağlayan en büyük haindir” diye konuştu.

Enginyurt, şöyle devam etti:

‘ŞEREFSİZLERİN ÖLDÜRDÜĞÜ 254 İNSANA NEDEN AĞLAMADIN’

“Bu ülkenin KPSS sorularını çalarak çocukların geleceğini çaldılar, polis imtihanlarında çocukların geleceği ile oynadılar, askeri okullarda çocukların geleceği ile oynadılar. Üniversite sorularını çalıp milyonlarca gencin hayallerini yıktılar. Devlet dairelerinde kendilerinden olmayanların iş akitlerini feshettiler. Bülent Arınç merhametin varsa ve hala ağlayabiliyorsan bu ülkede darbe yapan şerefsizlerin öldürdüğü 254 tane insana niye ağlamadın? Bu nasıl anlayıştır diye sormayacak mıyım? FETÖ’cülere hain demeyecek miyiz? Bu dediğimizde AK Parti’ye muhalefet etmiş mi olacağız?”

Bülent Arınç, Kemal Öztürk’e yaptığı açıklamada, FETÖ üyesi oldukları nedeniyle KHK ile ihraç edilenlerden utandığını iddia etmiş ve KHK’lılardan özür dilemişti. Arınç aynı açıklamalarında FETÖ yargılamalarını da Ergenekon yargılamalarına benzetmişti.