MHP’den ‘Engin Alan’ açıklaması

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin Anayasa Mahkemesi (AYM) hakkındaki açıklamalarına yönelik eleştirilere tepki gösterdi.

featured

Eski Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Balyoz davasından tutukluyken vekil seçilen ve AYM’nin verdiği hak ihlali kararı sonrası Meclis’e dönebilen eski MHP Milletvekili Engin Alan’ı hatırlatarak Bahçeli’ye “Kendine gel” demişti.

Büyükataman, yazılı açıklamasında, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin, AYM hakkındaki açıklamalarını eleştiren gazeteci, yorumcu ve siyasetçilere tepki gösterdi.

AYM’nin, “Türk milleti adına karar alma kabiliyetini yitirdiğini” öne süren Büyükataman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin söylediklerinden rahatsız olanların aslında konuyu çarpıtmak için yarışa girdiklerini savundu.

Büyükataman, 24. Dönem MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan hakkındaki AYM’nin ihlal kararı üzerinden yapılan yorumların gerçeği çarpıtma amacı taşıdığını belirterek, “Sahte delillerle açılan bir kumpas davası ile anayasal düzene karşı suç işleyen ve ceza alan birini eşitlemek, en hafif tabirle hukuka kumpastır. Sapla samanı karıştırmayı adet edinen, tek düğmeyle konuşmaya başlayıp tek düğmeyle susan bu güdümlü tayfa ne derse desin, bahsi geçen konu milletimizin vicdanında zaten layığını bulmuştur.” ifadelerini kullandı.

AYM’nin, HDP hakkında açılan kapatma davasında partinin Hazine yardımına bloke konulması talebini reddetmesini ve “Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi” metnine imza atan bazı akademisyenlerle ilgili “hak ihlali” kararı vermesini de eleştiren Büyükataman, mahkemenin, Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ hakkındaki kararlarını da hatırlattı.

MHP’li Büyükataman, şunları kaydetti:

“Bütün bu süreçleri göz önüne aldığımızda, Anayasa Mahkemesinin hukuku ve adaleti değil, Türkiye karşıtlarını önceleyen tarafgir bir çizgide olduğu ve bu şekilde karar aldığı inkar edilemez bir hal almıştır. Genel Başkanımızın Anayasa Mahkemesi Başkanına yönelik ‘Türk devletiyle uğraşma, cesaretin varsa Kandil’e git.’ sözleri, aziz milletimizin ve terörle mücadele eden kahramanlarımızın sesi olmuştur.”

MHP’den ‘Engin Alan’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Kapatilacak bir parti varsa once AKP kapatilmalidir. Bu Ulke ve milletine en buyuk tehdittir. Ve tum siyasetcileri basta Erdogan olmak uzere yargilanmalidir.
    MHP neyin pesindedir. Erdogan ve AKP neyin pesinde oldugunu herkez biliyorda, MHP neyin pesindedir ve nasil olurda gozleri donmus bir sekilde kraldan daha kralci olup AKPyi desteklemektedirler. MHPye sesleniyorum, siz Iktidar degil bir muhalefet partisisiniz. Yaziklar olsun size. Parti olarak kendinizi yenileyip bu ulkeyi alip ileriye tasiyacaginiza O aranizdaki Erdogan gibi milliyetciligi ayaklarin altina alan sahip cikan eski bir takanin pesine takilmissiniz kendinizi yok ediyorsunuz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!