MHP’den TTB için kanun teklifi: ‘Türk’ kaldırılsın

MHP tarafından verilen kanun teklifinde Türk Tabipleri Birliği (TBB) ibaresinin 'Tabipler Birliği' olarak değiştirilmesi talep edildi.

featured

MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, 6023 sayılı Türk Tabipleri Birliği kanununda değişiklik yapılmasını öngören kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu. Kanun teklifinde Türk Tabipleri Birliği ibaresinin ‘Tabipler Birliği’ olarak değiştirilmesi talep edildi. Kanun teklifinde terör suçlarından mahkûm olanların ya da KHK ile kamu hizmetinden çıkarılanların üyeliklerin sonlandırılması istendi.

MHP’nin TBMM Başkanlığı’na sunduğu kanun teklifi şöyle:

6023 SAYILI TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ

MADDE 1- 6023 Sayılı Kanun’un isminde bulunan ‘Türk Tabipleri Birliği’ ibaresinin ‘Tabipler Birliği’ olarak ve 6023 Sayılı Kanun maddeleri metninde bulunan ‘Türk Tabipleri Birliği’ ibareleri de ‘Tabipler Birliği’ olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2- 6023 Sayılı Kanun’un 7’nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “üye olmak ve üyelik görevlerini yerine getirmekle yükümlüdürler.” ibaresi, “üye olabilirler” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 3- 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar ile 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda yazılı suçlardan herhangi birinden mahkûm olanlar ile Kanun Hükmünde Kararnameler ile kamu hizmetinden çıkarılanların, Türk Tabipleri Birliğinin merkez ve tabip odalarındaki üyelikleri sonlandırılır ve sorumlu organlardaki görevlerine son verilerek, yerlerine yenileri seçilir

MADDE 4- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 5- Bu Kanun hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

MHP’den TTB için kanun teklifi: ‘Türk’ kaldırılsın

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum

  1. Büyük planın parçaları…. Türk yok turkiyeli var…. Dilimize, dinimize, ordumuza, bayrağımıza, kültürümüze ve komple cumhuriyetimize çöküp herseyi sahiplenecek turkiyeliler…. Çocuk kandırıyor sanki….. Ya sabır!

    • buu kelımeye gıcık oluyorum. dunyada almanyalı fransalı ıngılterelı varsa turkıyede de o kadar turkıyelı vardır. almanyalı degıl alman vardır. fransalı degıl fransız vardır. ıngılterelı degıl ıngılız vardır.

  2. vallahı baslıgı okuyunca basta HDP zannettım. gozlerıme ınanamadım. ama dedıgımcıkıyor. bunların mıllıyetcılıkle alaksı yok bunlar ummetcı. osmanlı mılliyetcısı. neyse belkım bazılarının gozu acılır.

  3. TÜRK’ü kaldıracağınıza, bu yapının içini temizleyin. Siz nerede siyaset yapıyorsunuz, siz hangi millettensiniz, siz nesiniz!..

  4. bu adamlara Turk olan hersey batiyor. Ataturk ve TC ile basladilar simdi sira tum Turk isimlerini kaldirmaya geldi kendi ulkesine bu kadar dusman politikacilar baska yerde bulunamaz

  5. Bu da Finjancının arayıp da bulamadığı bir şey…

    Aferin Bahjeli..

  6. Kör’ün istediği bir göz Allah verdi iki göz🙂

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!