MHP'den TTB'ye: Tıbbi atık

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Türk Tabipleri Birliği'ni 'tıbbi atık' olarak nitelendirdi. Yalçın “Artık bu Marksist yuvasının dağıtılmasının, en azından mesleki tekelinin kırılmasının zamanı gelmiştir" dedi.

MHP'den TTB'ye: Tıbbi atık

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ardından Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’dan da Türk Tabipler Birliği’ne tepki geldi.

'ARA SIRA HEKİMLİK YAPIYORLAR' 

Doktorların “TTB tekelinden kurtularak” başka bir meslek odası oluşturabilmesinin önünün açılmasını öneren Yalçın, “Türkiye’de bazı meslek odaları; buralarda yuvalanan Marksistler yüzünden meslek sahiplerinin hak ve menfaatlerini korumaktan çok, CHP’nin siyasetteki yan kuruluşu gibi faaliyet göstermektedir. Bunlardan biri de Türklükle ilgisi olmadığı gibi, doktorların sorunlarıyla da alakası bulunmayan Türk Tabipler Birliğidir. Kendilerini Marksizm’e ve ona hizmet eden partilere adamış Tabipler Birliğinin yönetici tayfası, doktorluktan ve sağlık sorunlarından çok siyasetle iştigal etmekte ara sıra hekimlik yapmaktadır" ifadelerini kullandı. 

'RAKAMLAR ŞİŞİRİLİYOR'

Yalçın, TTB'nin koronavirüs rakamlarıyla oynadığını ve sağlık camiasının bu konudaki çabalarını baltalamaya çalıştığını iddia ederek, "'Tıbbi atık' haline gelen Tabipler Birliği’nin Covid-9 salgını hakkında verdiği gündelik rakamlar o kadar şişirilmektedir ki bunlar hastalığın yayılma sürecinde erişilen gün sayısıyla çarpıldığında sadece Ankara’da milyonlarca hasta tablosu varmış gibi görünmektedir. Oysa Covid-19 ile mücadelede Türkiye’nin bütün dünyada takdir gören başarılarını yok göstermek, sadece hükümete değil; sağlık çalışanlarına bühtandır, ihanettir. Bu uğurda hayatını kaybedenlere saygısızlıktır" dedi. 

MHP'DEN SAADET PARTİSİ'NE TEPKİ

Yalçın’ın hedefinde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da vardı.

"Sayın Genel Başkanımızın Tabipler Birliğinin kapatılması yönündeki açıklamasına Temel Karamollaoğlu’nun kahkahalarla verdiği tepki ise CHP’nin kollarında SP’nin başının düştüğü zilletin hazin fotoğrafıdır. Sosyal medyada “MHP kapatılsın!” çığlıkları paylaşan “komsomol” ve “komsomolka” taslaklarına da bir çift sözümüz var: MHP; millet iradesinin siyasetteki iz düşümü, Türklük davasının çelikten yumruğudur. Onu kapatmaya hiçbir beşerî güç teşebbüs dahi edemez.”