‘Davutoğlu komplodur’ tartışması

Milleyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Gazete DuvaR yazarı Ümit Kıvanç'ın bugün köşesinde MHP liderini eleştirmesine sert çıktı.

‘Davutoğlu komplodur’ tartışması

Ümit Kıvanç’ın bugünkü “Amanın, yine dışarıdan saldırıyorlar!” başlıklı yazısına tepki gösteren Ataman, “Ümit Kıvanç’ın karın ağrısının sebebini anlamak için, Kıvanç’ınki kadar bir IQ’ya sahip olmak bile yeterlidir” dedi

Ümit Kıvanç’ın bugün “Amanın, yine dışarıdan saldırıyorlar!” başlığıyla yayımlanan yazısının ardından İsmet Büyükataman “Bugün sözde gazete ve sözde İnternet haber sitelerinde yuvalanan, gazeteci kılığına bürünmüş bazı devlet düşmanları bu bozuk psikolojiye sahip oldukları hâlde tedaviye yanaşmamakta; kendilerini sağlıklı, diğerlerini hastalıklı görmektedir” dedi.

Ataman’ın yazılı açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Bu müflis beyinlerin devlet düşmanlığı, Türkiye Cumhuriyeti ile sınırlıdır. Kuş tüyü yataklara uzanıp üzerine kaz tüyü yorgan çeken bu tipler; sosyalizmin yılmaz savunucusu olarak Türk devletini, vatandaşını fakir bırakmakla suçlayıp ipek kılıflı yastıklarına başlarını koyar ve gönül rahatlığı ile uyurlar. Sosyalizmin yılmaz savunucusu olan aynı tipler bir bakarsınız Türkiye düşmanlığı için kapitalizmin sözcüsü olmakta bir beis görmezler, Türk Milliyetçilerinin ise ‘aşırı dozda anti-emperyalizm”’ ile hayata yoğun bakım servisinden baktığını iddia ederler…” 

“Devlet ve Devlet Bahçeli düşmanlığında sınır tanımayan Oya (Baydar) Ablasının bir tanesi Ümit Kıvanç’ın karın ağrısının sebebini anlamak için, Kıvanç’ınki kadar bir IQ’ya sahip olmak bile yeterlidir” denilen açıklamada Oya Baydar’ın T24’te yazdığı bir yazı üzerine MHP’nin verdiği cevap da hatırlatıldı.

ÜMİT KIVANÇ NE YAZDI?

Ümit Kıvanç, bugünkü köşe yazısında Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın yer aldığı yeni oluşumlarla ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yaptığı açıklamayı yazmıştı.

Devlet Bahçeli’yi, “İktidar koalisyonunun özellikle içerideki baskı politikasının dozunu, kapsamını, rengini, üslûbunu belirleyen tarafının sözcüsü Devlet Bahçeli, sağdan sola mümkün en geniş millî cephenin kurulmasını sağlayabilecek bir öneriyle ortaya çıktı. (…) … şüphesiz kendisinin meşrebine uygun şekilde, sebze meyve dinlemeden, dammış çatıymış bakmadan her tarafı dağıtan, murdar eden haşin kasırga kıvamında boşalttı Bahçeli, içinde biriken kimyasal silahı: ‘Yeni parti arayışları siyasi ve toplumsal bir ihtiyaçtan ziyade Türkiye üzerinde komplo ve kurgu mucitlerinin ucuz siparişidir.’ Dank!” diye çok ağır tanımlarla eleştiren Ümit Kıvanç MHP’yi de, “MHP’ye dair şuursuzluk, hakikaten, bırakın sıradan insanı, IQ’su en yüksek bireyin kavramakta zorlanacağı boyutlarda.” diye nitelemişti.

Kıvanç, Davutoğlu ve Babacan’ın geçmişleri nedeniyle eleştirilebileceği ama Bahçeli’nin “Yeni parti arayışları siyasî ve toplumsal bir ihtiyaçtan ziyade Türkiye üzerinde komplo ve kurgu mucitlerinin ucuz siparişidir” sözünü “yaşadıklarımızı dışımızdaki birilerinin komplolarıyla açıklamanın aşağılayıcılığı” olarak niteledi.