MHP’den Yeni Akit yazarına: Şeytanın piyonu… Sapkın zihniyetin yansıması

Yeni Akit yazarı Kenan Alpay'ın HDP’nin İzmir İl binasına yapılan saldırıyla ilgili MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kınama mesajı yayınlamadığını ifade etmesine MHP’den çok sert tepki geldi. 

MHP’den Yeni Akit yazarına: Şeytanın piyonu… Sapkın zihniyetin yansıması

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman yaptığı açıklamada, Yeni Akit’in “Türk milletinin sinir uçlarıyla oynadığını” söyledi. Büyükataman, şu ifadeleri kullandı:

“Toplumu kutuplaştırmak ve ayrıştırmak üzerine bina ettikleri yayın politikası ile daima aziz Türk milletinin sinir uçlarıyla oynayan Yeni Akit isimli gazetenin Atatürk, Devlet Bahçeli ve nihayetinde Türklük düşmanlığı her gün başka bir köşe yazarında nüksetmektedir.

Kenan Alpay isimli şahsın düşmanlığı ise her nedense diğerlerinden birkaç adım önde. Türk milletinin ferasetinden ve necipliğinden nasibini almamış bu şahsın HDP'nin il binasına yapılan provokatif saldırıyı yorumlarken kullandığı ifadeler, sapkın zihniyetinin yansımasıdır.

Sayın Genel Başkanımızın, açıklamasını günün hangi saati yaptığına özel ilgi gösteren Alpay; kullandığı ‘Kürtçü katil’ ve ‘Türkçü katil’ ifadeleriyle dünkü provokasyonun basın ayağında yer alanlardan biri olabileceğine dair önemli şüpheler uyandırmıştır.”

‘KİME HİZMET ETTİĞİNDEN ŞÜPHELENMEMEK ELDE DEĞİL’

“Sayın Genel Başkanımız, bu vahim olayın içyüzünün mutlaka deşifre edilmesi ve önünün, arkasının aydınlatılması gerektiğini gayet net bir şekilde ifade ettiği hâlde kulakları duymayan, gözleri görmeyen Alpay’ın kime hizmet ettiğinden şüphelenmemek elde değildir” diyen Büyükataman, şöyle devam etti:

“Yaşanan vahim hadiseden Kürt-Türk düşmanlığı körüklemek, bu suni düşmanlığı sokaklara taşımak kaygısı güden kiralık kalemlerin; elde ettikleri üç kuruşluk dünyalıklarıyla birlikte -kaldıysa-insanlıkları da, izzetleri de yerin dibine batsın” dedi.

‘ŞEYTANIN PİYONUDUR’

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ulvi Yönter, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Yeni Akit yazarı Kenan Alpay İzmir’deki saldırıyla ilgili, “Bahçeli (henüz) kınama mesajı yayımlamadı” diye yazmış! Müptezel K.A, dönüp dolaşıp MHP’yi hedef alıyor! Başına ne geldiyse...K.A azılı Türk düşmanıdır! Şeytana piyonluk yaptığından günah ve ihanet çukurunun dibindedir!” ifadelerini kullandı.