MHP'li üst düzey yetkili: Bülent Arınç'ın bileti kesildi

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, MHP'li üst düzey bir yetkilinin kendisine Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç'ın AKP'deki biletinin kesildiğini söylediğini açıkladı.

MHP'li üst düzey yetkili: Bülent Arınç'ın bileti kesildi

İsmail Saymaz, HaberTürk TV’de yayınlanan Kübra Par’la Açık ve Net programında Bülent Arınç’ın Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala ile ilgili açıklamaları sonrasında patlak veren krize illişkin MHP cephesinden elde ettiği bir bilgiyi paylaştı. Saymaz, ismini vermediği MHP’li üst düzey bir yetkilinin, “Bugüne kadar biz Cumhur İttifakı’nın insicamı bozulmasın diye çok sert önlemler alırken Bülent Arınç insicamı sarsan açıklamaları öteden beri yaptı. Ama artık koruma kalkanı kalktı” dediğini aktardı. Saymaz, MHP’li ismin açıklamalarını, “MHP’liler artık (Arınç’ın) bileti kesildi diye düşünüyorlar” diye değerlendirdi. 

Saymaz, şu ifadeleri kullandı: 

“MHP’li üst düzey bir yetkili ile konuştum. Kendileri dedi ki; Biz, Cumhur İttifakı’nın insicamı bozulmasın diye Cemal Enginyurt’u disipline sevk ettik. Erhan Usta’yı grup başkanvekilliğinden aldık, partimizden ayrıldı. Milletvekilimiz Sefer Aycan’ı görevinden aldık. Bu insicamı bozan teşkilatlarımızı ve il başkanlarımızın bazılarını görevlerinden aldık. Bu Bülent Arınç’ın koruma zırhı, muhafazası, imtiyazı nereden geliyor.

Bugüne kadar korunuyordu, bugünden itibaren koruması artık kalktı.

Bugüne kadar biz Cumhur İttifakı’nın insicamı bozulmasın diye çok sert önlemler alırken Bülent Arınç insicamı sarsan açıklamaları öteden beri yaptı. Ama artık koruma kalkanı kalktı.”

Saymaz, söz konusu ifadeleri “MHP’liler şöyle diyor; Onun artık bileti kesildi diye düşünüyorlar” diye yorumladı.