MHP’lilerin Perinçek çıkışına Vatan Partisi’nden yanıt

Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek'i ağır sözlerle hedef alan MHP'lilere Vatan Partisi'nden yanıt geldi.

MHP’lilerin Perinçek çıkışına Vatan Partisi’nden yanıt

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, dün akşamki televizyon programındaki sözleri üzerine Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek’i sert sözlerle hedef aldı.

Yalçın, sosyal medya hesabından şöyle yazdı:

“D. Perinçek denen mübtezel CNN TÜRK’ de Devlet Bahçeli’yi uyarıyorum diyor. Siyasi ederi 0,25’ olan bu şahsın Semiha Şahin denen moderatör tarafından ala ile vala ağırlanması manidardır.”

MHP’den bir çıkış da Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’tan geldi.

Enginyurt da “Doğu Perinçek, Devlet Bahçeli’yi uyarıyorum demiş. Yine başladın provokasyon, kaos, bir yerlere çalışma işine Perinçek! Biz senin cemaüzevvelini biliriz, bulaşma bize, işine bak! Devlet Bahçeli, aklının zekatını verse sana 40 yıl yeter. Bas git! Başka kapıda oynaş” ifadelerini kullandı.

MHP’lilerden gelen sert sözlere Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan ve Aydınlık Genel Yayın Yönetmeni Mustafa İlker Yücel‘den yanıt geldi.

Reyhan, “Evet uyarıyor, “Türkiye’ye tuzak var, dikkatli olun” diyor. “Doğu Akdeniz’e odaklanalım” diyor. Nezaket içerisinde siyasi uyarı yapıyor. Size sizin üslubunuzla cevap vermeyiz. Çünkü düşmana malzeme verecek kadar sorumsuz değiliz. Açıklamanıza kimler atladı, bir dönün bakın” ifadelerini kullandı.

Mustafa İlker Yücel de şu ifadeleri kullandı:

“Uyarı kelimesini “Türkiye’ye tuzak var” görüşünü belirtirken kullandı. Anlamamışsınız. Anlamak için çaba gösteriniz. Alkış almak için değil, Bahçeli’nin gözüne girmek için değil, vekillik garantisi için değil milli kuvvetlerin birliği için çaba gösteriniz. Boş boş konuşmayınız.”

Türk milliyetçiliği teorisyen yetiştirirdi. Şimdi, doğruyu oy oranıyla ölçen berber çırağı düzeyindekiler lider olmuş. Ergenekon tertibi sırasında siz büyüteçle darbeci ararken de uyarmıştı. Dinlemediniz. Dün peşine düştüğünüz FETÖ’yle kırk yıldır savaşıyor Perinçek. Saygı duyun.

Doğu Perinçek Türkiye’nin içerisinde bulunduğu zorluklara ilişkin çözümleri ortaya koyuyor. Türk milletinin birliğini kuvvetlendirecek, ABD’ye alan bırakmayacak stratejiler üretiyor. Siz de üretin. Siyaset yok, strateji yok, hamaset var, slogan var. Fikir tartışın fikir.

Perinçek az oy alıyormuş… Çok oy alanlar ne yaptı? 1980’den sonra çok oy alanlar yüzünden bu hale geldik. Çok şükür bu manzarada dahlimiz yok. Çok oy alanlar batırdı şimdi az oy alanlar kurtaracak. Vatan Partisi’nin uyarılarını artık sağcı, solcu herkes dikkatle izliyor.”