MHP’nin pasaport polislerinin yeni üniformasına tepkisi: Niçin ‘Turkey’!

MHP’nin pasaport polislerinin yeni üniformasına tepkisi: Niçin ‘Turkey’!

Sınır kapıları ve havalimanlarında görevli pasaport polislerinin yenilenen üniformalarına MHP’den sert tepki geldi. Turkuaz renkli yakalık ve ‘Turkey’ yazısı için Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu açıklama yaptı. Vahapoğlu, “Bir zamanlar ilkokul çocuklarının önlüklerinin üzerine taktığı yakalık gibi garip bir şeyi kim yakıştırmış merak ediyorum” dedi.

Sınır kapıları ve havalimanlarında görevli pasaport polislerinin yenilenen üniformalarına MHP‘den sert tepki geldi.

Ortadoğu gazetesinde yer alan haberde Genel Başkan Yardımcısı ve MHP Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu’nun eleştirileri şöyle:

“Pasaport işlemi yapan polisin kıyafeti değişmiş. O mavi yakalıklar polisimizin üniformasını basitleştirmiş. Bir zamanlar ilkokul çocuklarının önlüklerinin üzerine taktığı yakalık gibi garip bir şeyi, polisin üniformasına kim yakıştırmış merak ediyorum…

Üniformalardaki başka bir sorun da pasaport polisinin göğsünde yazan ‘Turkey’ kelimesi… O memur pasaport kontrolünü Türkiye’ye giriş noktasında yapmıyor mu ? Öyleyse neden Türkçe yazmıyoruz. Neden ikinci anlamı bulunan ‘turkey’ kelimesinin yerine ‘Türkiye’yi kullanmıyoruz?