MHP’nin yayın organından Bakanlığa tepki: Koltuğa iyice yapışmak için...

MHP’nin yayın organı Türkgün gazetesi yazarı Alparslan Tekbaş, isim vermeden Tarım ve Orman Bakanlığı yöneticilerini eleştirdi. Tekbaş bugünkü yazısında “Onlara göre en makbul davranış makama gelebilmek, koltuğa iyice yapışmak için referans biriktirmek” ifadelerini kullandı.

MHP’nin yayın organından Bakanlığa tepki: Koltuğa iyice yapışmak için...

MHP’nin yayın organı Türkgün gazetesi yazarı Alparslan Tekbaş Tarım ve Orman Bakanlığı yöneticilerine isim vermeden tepki gösterdi. 

Tekbaş’ın yazısı şöyle: 

Genellikle aile bireyleri tarafından çalışır görülüp, bir sonuç üretemeyen bireyler için söylenir. Aslında birçok içeriğe sahiptir. Her yerde çok vızıldar, lakin bal yapmaz. Çok konuşur ama yapması gereken işleri yapamaz. Bu durum vasıfsız, liyakatsiz kişilerin kamu kurum ve kuruluşlarına atanınca, bolca reklamdan sonra yaptıkları sıradan belirgin işleri niteler. Yalnızca kendi makamlarını korur ve kendi çıkarlarını, halkın çıkarlarının üstünde tutar. Hayalini bile kuramadığı makamlara gelmiş olmanın savrulmasıyla, güç ve kuvveti seven, bal yapmayan arılardır.

Bu tür arıları; tarımsal kooperatiflerde, meslek örgütlerinde (ziraat odaları, ziraat mühendisleri STK’ları vb.), tarımsal eğitim kurumlarında (araştırma enstitüleri, üniversiteler) olduğu kadar, bakanlıkta ve özel sektörde de fazlasıyla görmek mümkündür.

'BU ARILARIN KOVANLARI...'

Bu arılardaki kovan aşkının nedenini tarif etmekte gerçekten zorlanıyor insan! Onlara göre en makbul davranış makama gelebilmek, koltuğa iyice yapışmak için referans biriktirmek! Diğer yandan bazı arıların tek yaptığı iş ise reklam… Suni pozisyon almalar ve sahte gülücüklerle doldurduğu görev aşkı, kovan sevdası...

Kısaca ülkemiz tarımındaki arılar ve kovanlarından bahsetmek istiyorum. Bu arıların kovanları makam odalarıdır. Dünyaları sadece işgal ettikleri odalarından ibarettir. O kadar sorun varken yalnızca konuşarak, sorunları öteleyerek, görmezden gelerek ve kangrene dönen bu sorunları, üst makama veya mevkiye doğru raporlama yapmayıp, her şeyin güzel ve sorunsuz olduğunu söyleyerek kendi geleceklerini düşünürler. Tarımsal güzellemeler ilçe tarım müdürlüklerinde başlar, il tarımlarda bestelenir, daire başkanlıklarında ve genel müdürlüklerde makam ve güfte tamamen değiştirilerek sunulur. Dolayısıyla ülkemiz tarımında kronikleşen sorunların üzerine yeni sorunlar sürekli eklenmiştir. Ne yazık ki ülke tarımının sorunlarını gündeme almayıp âdeta yokmuş gibi davranılıp birçok sorun biraz ötelenerek, biraz da ertelenerek bu noktalara gelindi.

'ÇİFTÇİLER ARTIK BAL YAPAN ARILARI İSTİYOR'

Çiftçiler artık bal yapan arıların olmasını istiyor. Umarım bu seslenişe kulak verilip gerekli çalışmalar yapılır. Özlenen ve hasretle beklenen gerekli adımların atılması temennisiyle...