Michael Schumacher'in son durumu hakkında yeni açıklama

Formula 1’in efsane pilotu Michael Schumacher, 2013 yılında Alp Dağları’nda geçirdiği kayak kazası sonrası 7 yıldır komada bulunuyor. Efsane pilotun son durumu hakkında açıklama yapıldı.

Michael Schumacher'in son durumu hakkında yeni açıklama

Michael Schumacher’den iyi haberler beklenirken Almanya’dan yapılan son açıklama sevenlerini üzdü. Formula 1 uzmanı Kai Ebel, Alman Bild gazetesine yaptığı açıklamalarda efsane pilotun son durumu hakkında şu sözleri kullandı:

”Gerçeği söylemek gerekirse durumu hiç iyi değil. Eğer bir gelişme olsaydı, küçücük bir gelişme olsa bile bunu duyardık. Ancak maalesef böyle bir durum yok. Maalesef yok… Şu an için yapabileceğimiz tek şey sadece ümit edebilmek. Ama bir açıklama gelmemesi durumun kötü olduğunu gösteriyor.”

Haber.com'un aktardığına göre Ferrari’nin eski patronu ve Schumacher ile yakın arkadaş olan Jean Todt ise geçtiğimiz günlerde Alman pilotun ailesiyle birlikte aldığı karar nedeniyle bir açıklama yapamayacaklarını duyurmuştu. Todt, ”Schumi savaşıyor. Tüm dünyanın onu tekrar görmesini çok istiyorum. Ailesi ve kendisi bunun için çok sıkı çalışıyor. Hayalim, onunla birlikte bir yarış daha izlemek…” sözlerini kullanmıştı.

KÖK HÜCRE AMELİYATI YAPILMIŞTI

Schumacher, kayalık bölgeden inmeye çalışırken düşmüş ve kafasını taşlara vurarak ağır yaralanmıştı. Alman pilota geçen yıl kök hücre ameliyatı yapılmıştı.

Doktor Nicola Acciari, konu hakkında ”Son 20 yılda bilim kök hücre tedavisi alanında büyük ilerleme kaydetti. Ancak bu, insan beyni hakkında hala çok az şey bildiğimiz gerçeğini değiştirmez. Bu tedavinin hangi sonuçları getireceğini söyleyemiyoruz.” demişti.

REKORU HAMILTON’A GEÇTİ

Geçtiğimiz gün, Portekiz Grand Prix’inde Lewis Hamilton’ın kazanmasıyla birlikte tarihte en çok yarış kazanan pilot unvanı Michael Schumacher’den Hamilton’a geçmişti.


Schumacher ve ailesi, İsviçre’de Lozan ile Cenevre arasında bulunan Gland isimli kasabada, Cenevre Golü kıyısında bulunan evlerinde kalıyor.