Microsoft’un Fransız çalışanından skandal İzmir depremi paylaşımı!

Teknoloji şirketi Microsoft’un Fransız çalışanı Maxime Rastello, İzmir depremiyle yaptığı tepki çeken paylaşımının ardından özür mesajı yayınlayarak, "Türk toplumu ve depremin kurbanlarından özür dilerim. Paylaşımım berbattı" dedi.

Microsoft’un Fransız çalışanından skandal İzmir depremi paylaşımı!

İzmir’de cuma günü meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin etkileri hala devam ediyor. Kimi vatandaşlar yakınlarını, işlerini evlerini kaybederken kimi vatandaşlar ise zorlu şartlarda çadırlarda barınıyor.

Enkaz altında kalanların kurtarılması için arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, depremle ilgili ABD’li teknoloji devi Microsoft’un çalışanı Maxime Rastello, tepki toplayan bir paylaşımda bulundu.

Fransız isim, sosyal medya hesabından İzmir depremi sonrası yıkılan bir binanın fotoğrafını paylaşarak çirkin bir paylaşımda bulundu. Rastello’nun paylaşımı sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

TEPKİLERİN ARDINDAN ÖZÜR MESAJI YAYINLADI

Rastello, tepkilerin ardından özür mesajı yayınladı.

Rastello, "Türk toplumundan ve özellikle bu korkunç depremin kurbanlarından özür dilerim. Paylaşımım berbat, niyetim asla kurbanları hedef almak değildi" dedi. 

Açıklamasının ardından Rastello, Twitter, Facebook, Linkedin gibi sosyal medya hesaplarını kapattı.

MICROSOFT'TAN AÇIKLAMA

Olayla ilgili olarak Scott Hanselman'a konuşan Microsoft'un bir sözcüsü "Bu yorumları yapan hiçbir zaman bir Microsoft çalışanı olmamıştır. Açık davranış ihlali sonucunda Microsoft MVP statüsü de iptal edilmiştir" dedi. Açıklamayı Scott Hanselman Twitter hesabından paylaştı.