Mide bulandıran görüntüler! Mezbahanede kurtlu işkembeler

Ankara'nın Çubuk ilçesinde bozulmuş ve kurtlanmış işkembeleri piyasaya sürmeye hazırlanan işletmeye Ankara Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çubuk Belediyesi ekipleri tarafından denetim gerçekleştirildi.

featured

Ankara Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çubuk Belediyesi ekipleri, sosyal medyada yer alan uygunsuz işkembe görüntülerinin ardından söz konusu mezbahaneyi denetledi. Denetimde, veteriner hekimler ve gıda mühendisleri de yer aldı.

İŞLETMEYE TUTANAK TUTULDU

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Cengiz Albayrak, sosyal medyadaki görüntüleri ihbar olarak kabul ettiklerini ve hızlı bir şekilde işletmeyi denetlediklerini söyledi. İncelemelerde, görüntülerde yer alan işkembelerin tespit edilmediğini dile getiren Albayrak, “Görüntülerin 2 Ağustos’ta tutanakla imha edilen ürünlere ait olduğunu belirledik. İşletmede, görüntülerdeki gibi herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. İncelememizde tespit ettiğimiz bazı eksiklerin de giderilmesi için işletmeye yönelik tutanak tuttuk.” dedi.

580 KİLOGRAM İŞKEMBE İMHA EDİLMİŞ

İşletme müdürü İdris Demirhan ise görüntülerde yer alan 580 kilogram işkembenin 2 Ağustos’ta veterinerler gözetiminde imha edildiğini iddia etti. Demirhan, “2 Ağustos’ta yaşanan ve işletmemize girişinden birkaç saat sonra imha edilen ürünlerin görüntüsünün bugün yaşanmış gibi servis edilmesi ve çıkan haberler firmamızda derin bir üzüntüye sebep vermiştir. Ürünlerin imha edilmesinden önce kayda alınan video ile vatandaşlarımızda oluşturulan kaygı nedeniyle şirketimiz adına özür dileriz.” ifadesini kullandı.

 

Mide bulandıran görüntüler! Mezbahanede kurtlu işkembeler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    Hemen bir 50 lira para cezasi kesin. Ustelik adam basina, akillari baslarina gelsin. Caydirici olmasi bakimindan.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!