Milletvekili olan oğlundan Bülent Arınç'ın sözleriyle ilgili açıklama

AKP İstanbul Milletvekili Mücahit Arınç, babası Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi, Bülent Arınç'ın tutuklu bulunan Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş ile ilgili açıklamalarını yorumladı. Mücahit Arınç "AK Parti ve Cumhurbaşkanı’nı bağlamıyor" ifadesini kullandı.

Milletvekili olan oğlundan Bülent Arınç'ın sözleriyle ilgili açıklama

Gazeteci Hadi Özışık, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve iş adamı Osman Kavala ile ilgili görüşlerini, Arınç’ın oğlu ve aynı zamanda AKP İstanbul Milletvekili olan Mücahit Arınç’a sordu.

Özışık, Mücahit Arınç’ın yanıtını TV 100'de Ahu Özyurt'un programında açıkladı.

Mücahit Arınç, babası Bülent Arınç’ın, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş ile ilgili görüşleriyle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Kavala konusunu başından beri böyle düşünüyordu. Hep söylediği buydu. Daha önce de böyle konuşmuştu. Demirtaş konusunda ise; Demirtaş üzerinden Kürtler’in uca giden taraflarını kendi şahsi görüşü olarak toparlamaya çalışıyor. Görüşlerini gündeme göre açıklıyor. Açıklamaları, AK Parti ya da Cumhurbaşkanı’nı bağlayan bir konuşma değil.” 

NE OLMUŞTU?

Bülent Arınç, katıldığı bir programda Selahattin Demirtaş'ın ve Osman Kavala'nın tutukluluğunu eleştirirken, "Kavala'nın hâlâ tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tutuklu kalmaması lazım. Demirtaş'ın da tahliyesi olabilir” demişti. "Ey hakim ve savcılar" diyerek yargı mensuplarına seslenen Arınç, okuduğunu söylediği iddianameler için "Çocuk bile yazmaz bunları. Zanla, şüpheyle, kıyas yoluyla delil uyduramazsınız" ifadelerini kullandı.

Bülent Arınç’tan Selahattin Demirtaş açıklaması: Tahliye olabilir