Milli Eğitim Bakanı, İsmailağa’ya yakın isimleri ağırlamış!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in, İsmailağa cemaatinin lideri Hasan Kılıç’ın imam olan oğlu Abdullah Kılıç’ın da aralarında bulunduğu bir grup cemaatçiyle görüştüğü ortaya çıktı. Cemaatçiler görüşme için Bakan Tekin’e teşekkür etti.

featured

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2024 bütçesine ilişkin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda süren görüşmeler sırasında, milletvekillerinin tartışmalı protokoller ve mevzuat değişiklikleri üzerinden yaptığı laiklik eleştirilerine “Laik ve bilimsel eğitim konusunda attığımız adımlarla ilgili hiçbir sıkıntı yok” yanıtını verdi.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre; Bakan Tekin’in, bu sözlerden iki hafta önce kamu kurum ve kuruluşlarına örgütlendiği kamuoyuna yansıyan İsmailağa cemaatinden bir grupla bir araya geldiği ortaya çıktı. İsmailağa cemaatinden isimlerin yönetiminde olduğu İhya İlim Hizmet ve Yardımlaşma Vakfı (İhya Vakfı), Bakan Tekin ile Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz’la görüştü.

İSMAİLAĞA’DAN TEŞEKKÜR MESAJI

Görüşme, vakıf tarafından 31 Ekim’de “Çalışmalarımız hakkında bilgi verdik. Nazik kabulleri için bakanımıza teşekkür ederiz” sözleriyle duyuruldu. Ziyarette yer alan isimlerin İsmailağa’nın bilinen isimleri olması ise dikkat çekti.

Mahmut Ustaosmanoğlu’nun ardından İsmailağa’nın liderliğini üstlenen Hasan Kılıç’ın Diyanet’te imam olarak görev yapan oğlu Abdullah Kılıç, Ustaosmanoğlu’nun kayınbiraderi Ahmet Vanlıoğlu’nun oğlu ve Diyanet’te başkanlık vaizi olarak görev yapan Masum Vanlıoğlu ile İhya Vakfı’nın kurucusu da olan imam İbrahim Yıldırım, görüşmede yer aldı.

Milli Eğitim Bakanı, İsmailağa’ya yakın isimleri ağırlamış!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!