Milli Judocularımızdan bir başarı daha

Kazakistan’ın Almatı kentinde düzenlenen Ümitler Dünya Judo Şampiyonası’nda son olarak karma takımlar karşılaşmaları yapıldı. Türkiye, Brezilya ile yaptığı bronz madalya mücadelesinden 4-3 galip ayrılarak üçüncülük kürsüsündeki yerini aldı.

Milli Judocularımızdan bir başarı daha

Ümitler Dünya Judo Şampiyonası karma takımlar karşılaşmalarında ilk turu bay geçen milli takım çeyrek finalde Moğolistan ile karşılaştı. Bu mücadelede Ayten Mediha Yeksan, Musa Şimşek, Hilal Öztürk ve Münir Ertuğ’dan oluşan ay-yıldızlılar, 4-0’lık galibiyet elde ederek yarı finalist oldu.

Japonya ile yapılan yarı final müsabakasında Münir Ertuğ, Muhammed Ali Demirel ve Habibe Afyonlu’nun galibiyetleriyle durumu 3-3’e taşıyan milli takım, altın skor karşılaşmasında yenilince bronz madalya maçına kaldı.

Bronz madalya mücadelesinde ise Brezilya karşısında 3-0 geriye düşen takımımız Mumahhed Ali Demirel, Habibe Afyonlu ve Musa Şimşek ile 3-3 eşitliği yakaladı. Altın skor müsabakasında Muhammed Ali Demirel rakibini yenince tatamiden 4-3 galibiyetle ayrılan Türkiye, dünya üçüncüsü oldu.