Milli Takım'ın EURO 2020 şarkısı tartışma yarattı!

Mustafa Sandal, Derya Uluğ, Irmak Arıcı ve Eypio'nun seslendirdiği Milli Takım'ın EURO 2020 şarkısı yayınlandı. Sosyal medyada şarkıyı beğenmeyenler çoğunlukta.

Milli Takım'ın EURO 2020 şarkısı tartışma yarattı!
Milli Takım'ın EURO 2020 şarkısı tartışma yarattı!

A Milli Futbol Takımı'nın 2020 Avrupa Şampiyonası (EURO 2020) şarkısını Mustafa Sandal hazırladı.

Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) yapılan açıklamada, Mustafa Sandal'ın, A Milli Futbol Takımı'na tam destek veren özel bir şarkı ve klibe imza attığı belirtildi.

Açıklamada, tüm Türkiye'nin sahipleneceği, kapsayıcı, tartışmalardan uzak bir milli takım iletişimi ortaya koyabilmek adına belirlenen "Bizim Çocuklar" çatısının altında, EURO 2020 için yeni bir şarkının hazırlandığı aktarıldı.

Mustafa Sandal'a Derya Uluğ, Irmak Arıcı ve Eypio'nun eşlik ettiği şarkıda, milli takımın ikonik geri dönüş hikayelerinin ön planda olduğu, başarıya inanma, tutku, farklı kültürlerin ortak ruhta buluşması gibi duyguların merkeze alındığı kaydedildi.

Şarkı sosyal medyada olumlu eleştirilerin yanı sıra olusuz geri dönüşler de aldı. Pekçok kişi 2002 FIFA Dünya Kupası'nda kullanılan Tarkan'ın "Bir oluruz yolunda" şarkısını hatırlatarak daha iyi bir marş olabileceğini belirtti.