Misilleme hakkı Türkiye'nin! 'AB ve ABD’ye yanaşırsanız, bunlara hazır olun'

Emekli Tuğamiral İlker Güven, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Geleceğimiz AB'de" sözlerine atıf yaparak, "O zaman bunlara hazır olun" dedi. Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş da "Misilleme hakkı Türkiye'nindir" ifadelerini kullandı.

Misilleme hakkı Türkiye'nin! 'AB ve ABD’ye yanaşırsanız, bunlara hazır olun'

VERYANSIN TV

Emekli Tuğamiral İlker Güven, Doğu Akdeniz'de Türk ticaret gemisinde yapılan hukuk dışı aramayla ilgili sert konuştu.

Güven, “Avrupa Birliği’nin başı Almanya’nın bir fırkateyni, Türk ticaret gemisini korsan gibi enterne edip, personelini de haydutça sorgulaması Atatürk Cumhuriyetinin ve Türk Milletinin asla kabul edeceği bir durum değildir” dedi.

Güven, Türkiye’nin de kendisine iğneyi batırmak zorunda olduğunu söyleyerek, Doğu Akdeniz’de Münhasır Ekonomik Bölge (MEB) sınırlarının hala belirlenmemesine tepki gösterdi.
İlker Güven, Veryansın Tv’ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Yapana değil yaptırana da bakmak lazım. Siz Doğu Akdeniz Mavi Vatan MEB sınırlarını hala ilan etmezseniz, üstelik Doğu Akdeniz için, Yunan ile koşulsuz masaya oturacağınızı ilan ederseniz, özellikle Adalar Denizi'ndeki (Ege) adaların askerleşmesine karşı bir kere bile miatlı NOTA vermezseniz, Atatürk’ün ölüm döşeğinde; ‘Batı ile ittifak yapmayın, Sovyetler ile dostluğu asla bozmayın’ vasiyetini göz ardı ederseniz, size Mavi Vatan’da sınırdaş Suriye, Lübnan, Mısır ve İsrail ile kişisel ideolojik ve ülke çıkarlarına aykırı duygusal nedenlerle dostluğu düşmanlığa çevirirseniz, size bugün korsanlık yapan AB ve destekçisi ABD’ye Stockholm sendromu ile tekrar sırnaşırsanız, yalnız olanlara değil, ilaveten olacaklara da hazır olunuz! Bir de bu sendroma, ana muhalefeti de ekleyince durumumuz daha da acıklı bir hal alır.”

'PANDORANIN KUTUSU AÇILDI'

Amiral Deniz Kutluk da gelişmeyi "Pandoranın kutusu açıldı. Almanya ve Yunanistan bu saldırıdan sonra artık iki kere düşünsün" dedi. Kutluk, Veryansın Tv Youtube kanalında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

'MİSİLLEME HAKKI TÜRKİYE'NİN'

Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş da Irini Operasyonu adı altında Türk gemisine yapılan baskını şöyle değerlendirdi:

"İrin akan girişim. AB öyle mi? Çoktan taraflarını seçmişler. Şimdi misilleme hakkı Türkiye'nindir. O zaman şöyle yapalım; Sıkıştırdığın yerde gemilerine çıkacaksın. Şüphe mi? Türk Boğazları'ndan yüzlerce şüpheli gemileri geçiyor.

Yunanlı komutanın işin içinde olması ise ayrı bir facia. Ağa babalarının arkasına saklanmışlar.

AB harekatı iptal etmezse savaş nedenidir. AB, NATO ve yavş.. ülkeler nezdinde diplomatik ve hukuki yollar denenmeli, sonra gereği yapılmalıdır."

Emekli Amairal Can Erenoğlu da gemi baskınını şöyle değerlendirdi...

Veryansın Tv yazarı Amiral Cem Gürdeniz, açık sulardaki Türk gemisine hukuksuz baskını, ABD'liler Türk askerinin başına çuval geçirdiği Süleymaniye skandalına benzetti...