Misvak'ın 'Charlie Hebdo'ya yanıt karikatüründe skandal

Türkiye'de yayın yapan, Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığı ile bilinen Misvak dergisinin Charlie Hebdo'ya yanıt olarak, çizdiği karikatürde skandal bir detay ortaya çıktı.

Misvak'ın 'Charlie Hebdo'ya yanıt karikatüründe skandal
Misvak'ın 'Charlie Hebdo'ya yanıt karikatüründe skandal

Kamuoyunda sık sık tepki çeken, Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığı ile bilinen komik olamayan İslamcı mizah dergisi Misvak, Fransa'da yayın yapan Charlie Hebdo'nun AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karikatürüne verdiği yanıtta skandal bir detay ortaya çıktı.

KOMİK OLMAYAN MİZAH DERGİSİ MİSVAK, 6 OK'LU ŞEYTAN  ÇİZDİ!

Türkiye, Charlie Hebdo'nun Erdoğan karikatürüne tepki gösterirken, İslamcıların mizah dergisi Misvak da, Charlie Hebdo'ya yanıt verdiği karikatürde CHP'nin amblemi olarak da kullanılan Cumhuriyet'in temel ilkeleri olan 6 Ok'u 'şeytanın kuyruğu' olarak çizdi.

Misvak, Erdoğan karikatürünü çizen Charlie Hebdo editörüne seslenen şeytanı tasvir ederken şeytanın kuyruğuna '6 ok'u koyması büyük tepki çekti.

Karikatürde "Bu arada sana Ebu LeHEBDO diyebilir miyim*" sözleriyle Hz. Muhammed'in amcası ama İslam'a muhalif olması nedeniyle aynı zamanda en büyük düşmanı olan, Kuran'da ismen beddua edilen kişiler arasında yer alan Ebu Leheb'e atıf yapıldı.