MKE’den yeni silah: MOT – Milli Otomatik Tabanca

featured
service

Makina Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), milli silah çalışmaların bir yenisini ekledi. Modern Piyade Tüfeği Projesi kapsamında MPT-76, MPT-55 ve MPT-55K tipi Piyade Tüfeklerini başarıyla geliştiren kurum Milli Otomatik Tabanca (MOT) için de çalışmalara başladı.

Makina Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), milli silah çalışmaların bir yenisini ekledi. Modern Piyade Tüfeği Projesi kapsamında MPT-76, MPT-55 ve MPT-55K tipi Piyade Tüfeklerini başarıyla geliştiren ve Türk Silahlı Kuvvetleri, İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı ve dost ülkelerin envanterine kazandıran kurum, Milli Otomatik Tabanca için de çalışmalara başladı.

SavunmaSanayiST.com’un edindiği bilgiye göre Makina Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından geliştirme faaliyetleri devam eden Milli Otomatik Tabanca’ya, “MOT-919” ismi verildi.

Modern Piyade Tüfeği Projesi’nden elde edilen tecrübelerle geliştirilen MOT-919’un çalışma şekli gaz piston hareketli döner başlık kilitlemeli, çapı 9mm x 19, namlu uzunluğu 225 milimetre ve ateşleme hassasiyeti 20/30 Newton olacak.

Yarı otomatik ve tam otomatik ateşleme modlarına sahip olacak MOT-919 800 atım/dakika atım hızına, 350 m/s ilk hıza, 100 metre etkili menzile, 300 metre azami menzile, 30 mermilik şarjör kapasitesine ve 6’lı yiv-set’e sahip olacak.

MOT-919, UMP ve MP-5 tipi makinalı tabancaların yerini alacak.

MKE’den yeni silah: MOT – Milli Otomatik Tabanca

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!