MOSSAD Başkanı’nın o sözleri Türkiye’de suikastların işareti mi?

featured

İran’ın en ünlü nükleer fizikçisi Muhsin Fahrizade’nin Tahran’da öldürülmesi, Uğur Mumcu suikastını akıllara getirdi. Öte yandan MOSSAD Başkanı’nın “Türkiye, İran’dan daha tehlikeli sözü” suikast olayı Türkiye’yi nasıl etkiler sorusunu gündeme getirdi.

Dünya, İran’ın nükleer programının başındaki Muhsin Fahrizade’ye yönelik suikastı konuşuyor.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yaklaşık 2 yıl önce İran nükleer arşivini ifşa ederek Fahrizade’yi hedef göstermişti.

Netanyahu, Nisan 2018’de İsrail istihbarat servisi Mossad’ın, İran nükleer çalışmalarından ele geçirildiğini iddia ettiği çok sayıda belgeyi kamuoyuyla paylaşmıştı. Bu toplantıda Netanyahu, Fahrizade’nin Amad isimli bir projenin başında olduğunu ileri sürmüş ve “Bu ismi unutmayın” ifadesini kullanmıştı.

Suikastın ardında İsrail’in olduğunu ve ABD Başkanı Donald Trump’ın görevden ayrılmadan “kaos” hedeflediğini ifade eden İran Cumhurbaşkanı Ruhani de “Birkaç hafta sonra baskı dönemlerinin sona ereceğini hissediyorlar ve dünyadaki şartları değiştirmeye çalışıyorlar. Hem bölgede istikrarsızlık oluşturmak hem de dikkatleri bu günlerde işgal altındaki topraklarda (Filistin) estirdikleri terör ve tehditlerden başka yöne çekmek istiyorlar” demişti.

Profesyonelce düzenlenen suikasta İran’a nasıl yanıt vereceği konuşulurken, saldırının bölgeye ve Türkiye’ye nasıl yansıyacağı merak konusu oldu.

Hürriyet yazarı Nedim Şener, Fahrizade olayını Uğur Mumcu suikatına benzetti ve MOSSAD Başkanı  Yossi Cohen’in, 18 Ağustos 2020 günü İngiliz Times gazetesine verdiği röportajda ifade ettiği bu sözleri hatırlattı:

“Mısır, Suudi Arabistan ve Emirlikler’den casuslara ‘İran’ın gücü kırılgan, ama asıl tehdit Türkiye’den.”

Şener’in yazısının satır başalrı şöyle:

“Gazeteci Uğur Mumcu öldürülmeden kısa süre önce, bugün artık iyice açığa çıkmış olan terör

örgütü PKK ve onu kullanan Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) ile İsrail gizli servisi MOSSAD arasındaki ilişkiyi araştırıyordu…

7 Ocak’taki MOSSAD üzerine yazısından bir gün sonra Uğur Mumcu’yu, İsrail’in Ankara büyükelçisi görüşmeye çağırdı. Sohbetten sonra büyükelçi Uğur Mumcu’ya, “Öldürülmekten korkmuyor musunuz?” diye sordu. Bu görüşmeden 17 gün sonra Uğur Mumcu, aracına konulan bir bomba ile havaya uçuruldu.

Geçen cuma günü, İran’ın nükleer programının mimarı olarak görülen nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade’nin başkent Tahran yakınlarında uğradığı suikast sonucu yaşamını yitirmesi, nedense aklıma Uğur Mumcu suikastını getirdi.

Muhsin Fahrizade’nin 27 Kasım 2020’de öldürülmesiyle 10 yıl içinde İran’ın nükleer alanındaki 6 bilim adamı CIA ve MOSSAD eliyle katledilmiş oldu.

Elbette bu olay, İran’ı olduğu gibi tüm dünyayı etkileyecek. İsrail Başbakanı Netanyahu, arkasında oldukları suikastın sonuçlarını iyi hesaplamış olacak ki “Size Ortadoğu’da bir hareketlenme olduğunu söylemek istiyorum. Gergin günler bizi bekliyor” diyerek işareti verdi.

BU OLAY TÜRKİYE’Yİ NASIL ETKİLER?

Onun cevabını ise MOSSAD Başkanı Yossi Cohen’in, 18 Ağustos 2020 günü İngiliz Times gazetesine yansıyan sözlerinde görmek mümkün. Haberin giriş cümlesi şöyle: “İsrail ile BAE arasında çığır açan bir anlaşmayı müzakere ettiği için kamuoyunda en çok itibar gören kişi, Mossad’ın başkanı Yossi Cohen. Yıllardır Körfez ülkelerindeki casuslarla gizlice konuşuyor ve ortak bir düşman paylaştıklarına dikkat çekiyor: İran. Ancak yaklaşık 20 ay önce başka bir gündemi öne çıkardı. Mısır, Suudi Arabistan ve Emirlikler’den casuslara ‘İran’ın gücü kırılgan, ama asıl tehdit Türkiye’den’ dedi.” Haberin devamında, “Türkiye’nin neden tehdit olduğu” da anlatılıyor.

TÜRKİYE’DE DE SUİKAST YAPABİLİR

Silahlanmada teknolojisindeki seviyesi ve bölgesel bir güç haline gelmesi, Türkiye’yi, İsrail’in gözünde İran’dan da büyük bir tehdit haline getiriyor.

Tüm bu yaşananlardan çıkarılacak sonuç şudur: MOSSAD bu gücü kırmak için Türkiye’de her türlü operasyona girişebilir. Buna suikast dahil. Taşeron mu? Ondan bol ne var, başta PKK’lılar olmak üzere terör örgütleri…

“Yok canım, yapamazlar” diyebilirsiniz, o zaman da hemen yanımızdaki İran’da 27 Kasım’da gerçekleşen Fahrizade suikastına bakın…”

 

 

MOSSAD Başkanı’nın o sözleri Türkiye’de suikastların işareti mi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Türkiyede koruyamamıştı İranda koruyamadı.

  2. Türk’lerin (Türkiye’den daha fazla olmak üzere) amansız ve imansız düşmanı İsrail katil devleti ve siyonist yahudilerdir.Bunu değişmez haliyle kenara not edelim de geyiği öyle yapalım.Üç millete dayanılmaz düşmanlığı sabittir.Rus,Çin ve Türk.Sebebi gayet mantıklıdır.Bu üçü dev ada Afro-Avrasya’nın anahtarlarını elinde tutar.Siyonist köpeği ise maalesef heyula parasıyla bu adaya bedava girmek için uğraşır durur.O para denen şeye muhtaçlık kötü bir şey.Kahpe de bunu biliyor.

  3. Türkiye silah sanayinde oldukça aşama kaydetti. Emekleme dönemi geçildi, yürüyor artık diyebiliriz. Bu nedenle başta fizikçiler olmak üzere kritik derecede öneme sahip mühendislerimizin de korunması şart. Bununla alakalı güvenilir bir ekip kurulup, güvenliğin sağlanması gerekiyor. Yabancı gazete ve makalelerde sürekli türkiye’nin artık bir tehdit olduğu yazılıyor.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!