'Muammer Aksoy'un örgütünü ayağa kaldıracağız'

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) liderliğine aday olan Hüsnü Bozkurt, 'Yeniden güçlü bir ADD, örgütlerimizi yurdumuzun her yerinde Kemalizmin Kutupyıldızı yapmak için birlikte yürümeye kararlıyız' dedi.

'Muammer Aksoy'un örgütünü ayağa kaldıracağız'

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) pazar günü (yarın) yapılacak genel kurulu ile yeni yönetimini seçecek.

Çarşaf listeyle belirlenecek yeni yönetim de ilk toplantısında görev dağılımı yapacak ve başkanını seçecek.

Genel kurulda dört aday yarışacak. Bunlar eski CHP Milletvekili Hüsnü Bozkurt, eski CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Ayhan Yalçınkaya, ADD Genel Başkan Yardımcısı Tolga Kale ve Türker Ertürk.

Seçim öncesi en güçlü adaylarından Hüsnü Bozkurt, hedefleri konusunda Cumhuriyet'e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemiz, içeriden de yoğun saldırı altında. Ulusal birliğimizi tarumar eden bu ağır saldırılara karşı halkımızı birleştirebilecek tek güç, Atatürk’ün emaneti ve düşünceleri. ADD, tek başına kalsa da dimdik karşı durabilecek en önemli demokratik kitle örgütü. Kemalizmin gerçek anlam ve değerini, geçmişin övüncü olmasının ötesinde geleceğin pusulası olduğunu bilen, günümüze ilişkin çözümler üreten, halka umut aşılayan bir ADD, sadece üyelerimizin değil, bütün yurtsever halkımızın özlemi. Bugün Atatürkçü devrimcilerin en önemli görevi, Muammer Aksoy’un örgütünü ayağa kaldırarak Cumhuriyetin kurucu ayarlarına dönme hedefini halkımızın önüne koymaktır. Hiçbir siyasi yapının arka bahçesi asla olmayız ancak siyasete yön verir, yol gösteririz. Buldukları her kıbleye seccade serenlerle de neo-liberal rüzgârlarla savrulanlarla da saray kapılarında icazet arayanlarla da yürüyecek yolumuz yok. Yeniden güçlü bir ADD, örgütlerimizi yurdumuzun her yerinde Kemalizmin Kutupyıldızı yapmak için birlikte yürümeye kararlıyız.”