Muharrem İnce: CHP’yi kapatmak isteyenler genel merkezde

'Külliye'ye giden CHP'li olduğu iddiasına sert yanıt veren Muharrem İnce, 'Bu düpedüz Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nde tasarlanmış bir oyundur, bir tezgahtır' dedi. CHP’de 'para pul işlerine karışan bir çete' olduğunu söyleyen İnce, 'Bugün CHP Genel Merkezi’nde en az gözüken kişiler CHP’lilerdir. Atatürk’ü sevmeyenler Genel Merkez’dedir. 'CHP kapatılsın' diyenler Genel Merkez’dedir' ifadelerini kullandı. 

Muharrem İnce: CHP’yi kapatmak isteyenler genel merkezde

Sözcü yazarı Rahmi Turan, yazısında bahsettiği ‘Beştepe’ye giden CHP’li’nin, kaynağı Talat Atilla’ya göre Muharrem İnce olduğunu açıklamıştı. İnce, kendisi hakkındaki iddialarla ilgili “Bu düpedüz Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nde tasarlanmış bir oyundur, bir tezgahtır” dedi.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’a konuşan İnce, şu ifadeleri kullandı:

Bu düpedüz Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nde tasarlanmış bir oyundur, bir tezgâhtır. Bu tezgâhın figüranlığını yapmak da 80 yaşında torununu düşünmek yerine günlük çıkarını düşünen bir gazeteciye kalmıştır.

PARA PUL ÇETESİ

CHP’ye çöreklenmiş bir yapı var. Para pul işlerine karışan bir çete… Para pul işlerinde de bu çete var, dedikodularda, kumpaslarda, yalan dolanda da bu çete var. Bu çeteyi CHP Genel Merkezi’nden def etmemiz lazım. Def edeceğiz.

Artık muhatabımız Rahmi Turan değildir. Çünkü Genel Başkan’ın “Biliyorum, şaşırmadım, doğrudur” açıklaması var ortada… Söz konusu kişi ben değilim. Bu kesin! O zaman bu kişi kim? Bu soru hâlâ cevap bekliyor. Bu sorunun cevap bulması ve o kişinin partiden atılması lazım. CHP Genel Başkanı dedikodunun parçası olmaz, olamaz, olmamalı. Bu bizi üzer. Parti yara alıyor.”

BU İLK KUMPAS DEĞİL

Bu durumun kendisine yönelik ilk kumpas olmadığını söyleyen İnce, “24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçim gecesi başladı bu kumpas… O geceyle ilgili dedikoduları, yalanları, iftiraları kimler devreye soktuysa bugünkü kumpasın arkasında da onlar var. 24 Haziran’da beni faka bastıranların hepsi CHP’lidir. AKP’liler yoktu o işin arkasında” dedi.

BENİ ASIL YARALAYAN

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun tutumuna dikkat çeken İnce, “Beni asıl üzen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’nın CHP’lilere kefil olmamasıdır, olamamasıdır. Tam tersine ‘Biliyorum, doğrudur, şaşırmadım’ demiştir. Neyi biliyorsun? Çık, açıkla!” diye konuştu.

İnce sözlerine şöyle devam etti:

“Partim yara aldığı için ciğerim yanıyor. Genel Başkan’ı aradım. Birlikte fotoğraf verelim dedim. Bu belayı birlikte def edelim dedim. Parti yara alıyor, daha da yara alacak dedim. Görüşürüz, bakarız falan dedi. Kabul etmedi.

CHP Genel Başkanı, başaramayabilir. Ama CHP Genel Başkanı, partililerine güvenmek durumundadır. Genel Başkan, partililerine güvenmek yerine iftiralara, yalanlara “Doğrudur” demiştir. Beni asıl yaralayan işte budur. Ciğerim işte asıl o zaman yanar.”

İnce, açıklamasının devamında şunları söyledi:

GENEL BAŞKAN SÜRECİ YÖNETEMİYOR

“Genel Başkan süreci yönetemiyor. Parti zarar görüyor. Diyorlar ki: “Kemal Kılıçdaroğlu zaten en güçlü olduğu dönemde. Niye böyle şeylere tevessül etsin ki?” Unutmayın: Siyasette güçlülük, göreceli bir kavramdır. Hatırlayalım: Yarıştığımız kurultayda kendisi bin imza toplamıştır, buna karşılık 700 oy alabilmiştir.

Bu yıl benim siyasette 40. yılım. Ben bu yola ömrünü adamış birisiyim. Her şeye rağmen ısrarla partimi korumak istiyorum. Partimi asla bırakmam.

GENEL MERKEZ’DE CHP’Lİ YOK

Bugün CHP Genel Merkezi’nde en az gözüken kişiler CHP’lilerdir. Atatürk’ü sevmeyenler Genel Merkez’dedir… “CHP kapatılsın” diyenler Genel Merkez’dedir. CHP’nin karşısında miting yapanlar Genel Merkez’dedir. Hepsi CHP’de yönetici konumundadır.

Yılmıyorum. Beni yıldıramazlar. Atatürk’ün Bursa Nutku var. Ben gücümü oradan alıyorum. Atatürk, orada “Herkes satılık olabilir ama sen satmayacaksın” diyor öz itibarıyla… Yılmıyorsam, işte bu yüzden yılmıyorum.”