Muharrem İnce: Çocuklarınızı Erdoğan'dan koruyun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rize'de katıldığı açılışta kurdeleyi erken kesen çocuğun kafasına vurarak uyardığı görüntülere siyasiler sert tepki gösterdi.

Muharrem İnce: Çocuklarınızı Erdoğan'dan koruyun

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de Salarha Tüneli'nin açılışını çocuklarla birlikte gerçekleştirdi. Sahnede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önünde yer alan bir çocuk, kurdeleyi erkenden kesti. Bir süre sonra durumu fark eden Cumhurbaşkanı Erdoğan küçük çocuğun kafasını vurarak uyardı.

Erdoğan aynı açılışta, fotoğrafa girmek için yanına gelen ilginç saç kesimli bir çocuğu "Ulan oğlum bu ne hal? Geç şuraya, geç şuraya" diyerek uyardı...

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce arka arka ekrana gelen bu iki görüntüden sonra şunlanı yazdı:

Çocuklarınızı Erdoğan’dan koruyun! Yaşamda her derdin bir dermanı vardır ama sevgisizliğin yoktur. Çocuklara bile sevgi gösteremeyen; kafasına vuran, saçı uzun olduğu için azarlayan Erdoğan’ı Türk hekimlerine havale ediyorum.

İnce'den sonra Genç Parti Onursal Başkanı Cem Uzan da fotoğrafla tepki gösterdi.
Uzan, Erdoğan'ın çocuğunun kafasına vurma fotoğrafının yanına kendisini elinde şemsiye ile bir çocuğu yağmurdan korumaya çalışırken olan fotoğrafını koydu.