Muharrem İnce: Halk TV, KRT, Tele-1 kaç para alıyorsunuz?

Muharrem İnce, 6'lı masada neden olmadıkları sorusuna “Ergenekon, Balyoz davalarını savunanlarla aynı masada oturanların eline Ali Tatar’ın kanı bulaşmıştır. Onlar da sorumludur. Onlarla mı oturacağız.” şeklinde yanıt verdi. İnce, kendisine ambargo uygulayan CHP'ye yakın televizyon kanallarına da sert çıktı.

featured

VERYANSIN TV

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin Memleket Buluşmaları programı kapsamında Balıkesir’e geldi. Balıkesir’de pazar esnafını ziyaret eden İnce, kendisinin de mezunu olduğu Balıkesir Necatibey Eğitim Fakültesi’nde gençlerle sohbetti. Balıkesir’de bir basın toplantısı düzenleyen İnce gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

TENCEREDE ET PİŞMİYOR DERT PİŞİYOR

“Pazar yeri değil yangı yeri. Martın başında 1 buçuk, 2 lira olan soğan 5 lira, 2-3 lira olan patates 9 lira, domates 20, peynir 85 lira. Burası lüks bir market değil! Yumurta 1 buçuk lira, tabii ki civciv Euro’yla olursa yumurta da 1 buçuk lira olur. Bugün kırmızı ete yüzde 48 zam geldi. Tencerede et pişmiyor artık dert pişiyor, aş kaynamıyor, taş kaynıyor. Bu soğuk günlerde fakir fukara perişan. Mezbahaların önü süt inekleriyle dolu. Süt ineklerini kestiriyorlar. Neden bir kilo süt bir kilo yem almıyor. Bir kilo sütle bir buçuk kilo yem almak lazım. Yemin kilosu 7 lira. Böyle olunca iki çözüm var ya ineklere diyet yaptıracaklar ya da inekleri kestirecekler.”

ERGENEKON, BALYOZ DAVALARINI SAVUNANLARLA MI OTURACAĞIZ?

“Türkiye’de 20 yılda bunlar olurken kararsızlar yüzde 25’e çıkmış. Kararsızlar yakında birinci parti olacak. Demek ki bu iktidardan da bu muhalefetten de toptan kurtulmak lazım. Bana soruyorlar 6’lı masada niye yoktun. 6’lı masada olan birisi dün açıklama yapmış. Kumpas davalarını savunuyor, Ergenekon’u savunuyor, Balyoz’u savunuyor. O FETÖ’cü yargıçların bu ülkenin subaylarına, gazetecilerine kan kusturduğu o Silivri zindanlarında insanlara eziyet ettikleri olayları savunuyor. Ali Tatar canına kıydı onuruna dokunduğu için. Ergenekon, Balyoz davalarını savunanlarla aynı masada oturanların eline Ali Tatar’ın kanı bulaşmıştır. Onlar da sorumludur. Onlarla mı oturacağız.”

TÜRKİYE’YE SURİYELİLERİ DOLDURANLARLA MI OTURACAĞIM AYNI MASAYA

“Türkiye’ye Suriyelilerİ dolduranlarla mı oturacağım aynı masaya? Ergenekon’u savunan Ali Babacan ile mi oturacağım aynı masaya. Ey CHP’liler size sesleniyorum. Siz kendinize yakıştırıyorsanız o masada oturmayı, yakıştırın. Biz yakıştırmıyoruz. Onun için Memleket Partisi’ni kurduk. Orada ne işimiz var bizim. Bir metin çıkardınız ortaya Atatürk diyemiyorsunuz Temel Karamollaoğlunu kızdıracağız diye Atatürk, laiklik diyemiyorsunuz. Eğitimi tarikatların cemaatlerin elinden çekip alacağız diyemiyorsunuz. Siz zannediyor musunuz ki o partinin tabanı sizin cumhurbaşkanı adayınıza oy verecek? Yanlış yerde oynuyorsunuz. Bütün Atatürkçüleri, cumhuriyetçileri çantada keklik görüp herkese mavi boncuk dağıtmak. Böyle siyaset olur mu? Siyaset ilkeli olur! İlkeli! Siyasetin bir duruşu olur. Siyasetin bir omurgası olur. Biz omurgalı siyaset yapıyoruz. Biz millete çözüm öneriyoruz.”

CHP MEDYASINA SERT TEPKİ

“Bunlar demokrasi getireceklermiş memlekete öyle mi? Siz daha haberimizi yapamıyorsunuz. Sonra ‘yandaş medya’ diye bağırıyorsunuz. Siz nesiniz, besleme medyasınız. Halk TV, KRT, Tele1 kaç para alıyorsunuz ayda? O para CHP’nin parası değil. Hazine parası, milletin parası! Haram olsun size! Partiyi kurduğumuz gün bir dakika haber yaptılar iki buçuk saat Ahmet Davutoğlu konuştu o hafta. Babacan’a serbest, Davutoğlu’na serbest, Saadet Partisi’ne, Demokrat Parti’ye serbest. Memleket partisi’ne yasak. Siz ister gösterin ister göstermeyin. 365 gün gezeceğim sizin saltanatınızı yıkacağım. A haber’i özgürleştirdiğimiz gibi Halk tv’yi de özgürleştireceğim.”

Muharrem İnce: Halk TV, KRT, Tele-1 kaç para alıyorsunuz?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 5 ay önce

    çok doğru konuşuyor

  2. 5 ay önce

    Rahmetli Ali Tatar’ın abisi de o masada Muharrem bey…Hem de ölümüne ”millet ittifakı”nı savunuyor.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!