Muharrem İnce, FETÖ’cü hakimle ne konuştu?

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Muharrem İnce ile yaptığı sohbeti köşesine taşıdı. İnce Ergenekon davasında yaşadığı gerginliği anlattı.

Muharrem İnce, FETÖ’cü hakimle ne konuştu?

CHP Milletvekili Muharrem İnce, Ergenekon davasına gittiklerinde, şimdi FETÖ sanığı olan hakimle, odasında yaşadıkları diyalogları anlattı.

Saygı Öztürk, köşesine olayı şöyle taşıdı:

“Ergenekon Davası”nın devam ettiği günlerde, CHP’nin TBMM Grup Başkanvekili olarak İnce, 35 milletvekiliyle duruşmayı izlemek için gitti. Girişte milletvekillerinin üzerleri aranmak istendi. İnce ve diğer vekiller, buna karşı direndi. Bununla bitmiyor. Duruşma salonuna girdiklerinde milletvekillerine oturacak yer gösterilmemesine tepki gösterdiler. Duruşma bu yüzden bir türlü başlayamıyor, sanıklar da onları destekliyordu. Mahkeme başkanı,  İnce’yi odasına davet etti. Bülent Tezcan’la birlikte mahkeme başkanının odasına gittiler. İkram edilmek istenen çayı içmediler. Odada gergin bir hava vardı. Hakim, “Ben milletvekillerine oturacak yer göstermeye mecbur değilim” deyince, gerginlik daha da arttı. İnce, “Unutmayın, bugün mahkeme başkanı olarak kürsüde oturuyorsunuz ama yarın sanık sandalyesinde siz olacaksınız.  Seni, cezaevinde bir gün mutlaka ziyaret edeceğim” dedi. O başkan, FETÖ’den tutuklandı, hüküm giydi. Muharrem İnce de o hakime “Tutuklanacaksın, ben de seni cezaevinde ziyaret edeceğim” dedi ama henüz  sözünü yerine getirmedi.