Muharrem İnce ‘ortak açıklama yapalım’ dedi Kılıçdaroğlu reddetti

'Külliye'ye giden CHP'li' iddialarının hedefindeki Muharrem İnce'nin Kılıçdaroğlu ile ortak açıklama yapmak istediği ancak Kılıçdaroğlu'nun kabul etmediği iddia edildi.

Muharrem İnce ‘ortak açıklama yapalım’ dedi Kılıçdaroğlu reddetti

Sözcü yazarı Rahmi Turan, yazısında bahsettiği ‘Beştepe’ye giden CHP’li’nin, kaynağı Talat Atilla’ya göre Muharrem İnce olduğunu açıklamıştı. İnce, kendisi hakkındaki iddialarla ilgili “Bu düpedüz Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nde tasarlanmış bir oyundur, bir tezgahtır” dedi.

İnce, “CHP yönetimi bu saatten sonra konuyu geçiştiremez. Bu konuyla ilgili benim üzerimden mutlaka bir disiplin soruşturmasını da başlatmalıdır. Ya da taraf olarak konuyu yargıya taşıyıp kendi duruşunu göstermelidir.” dedi.
FOX TV’de çıktığı programda Külliye’ye gidip Erdoğan ile görüşen CHP’li iddialarını doğrulayan ve kim olduğunu bildiğini ima eden Kılıçdaroğlu, daha sonra bunun CHP’ye kumpas olduğunu savunmuştu.
Haberlerin kaynağı olan Talat Atilla haberini ise Kılıçdaroğlu’na dolaylı yoldan doğrulattığını söylemişti.

Muharrem İnce bugün saat 13’de konuya ilişkin açıklama yapıp gazetecilerin sorularını yanıtlayacak.

Cumhuriyet gazetesinin iddiasına göre Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’nu telefonla arayarak birlikte bir açıklama yapmayı önerdiği öğrenildi. İnce’nin “Bu tartışma partiyi yıpratacak. Gerekirse ben sizin yanınıza geleyim görüşelim. Gazetecilerin karşısına çıkalım, bu konuda bir açıklama yapalım” dediği belirtildi. Kılıçdaroğlu’nun da İnce’ye “Sizinle sonra görüşeceğiz” diyerek görüşmeyi sonlandırdığı öğrenildi.