Muharrem İnce: Turist kadar değeri yok mu bu milletin?

Memleket Hareketi'nin kurucusu Muharrem İnce, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamasına tepki gösterdi. İnce, "Turist kadar değeri yok mu bu milletin?" diye sordu.

Muharrem İnce: Turist kadar değeri yok mu bu milletin?

Memleket Hareketi'nin kurucusu Muharrem İnce, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun "Turistin görebileceği herkesi mayıs sonuna kadar aşılayacağız" şeklindeki ifadesini eleştirdi.

Twitter'dan paylaşım yapan İnce "Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya! Turistler denize girsin diye bizi eve tıktınız. Turistler gibi denize giren vatandaşa ceza kestiniz. Yetmedi turistin görebileceği herkes aşılanacakmış. Aşı olmak tüm insanlarımızın hakkıdır! Turist kadar değeri yok mu bu milletin?" ifadelerini kullandı. 

Bakan Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Heiko Maas ile düzenlediği ortak basın toplantısında Türkiye'de turizm sezonuna güvenli bir şekilde girebilmek ve vatandaşların güvenliğini sağlamak için bazı ilave tedbirler aldıklarını söylemişti. 17 Mayıs'a dek sürecek tam kapanma uygulamasına değinen Çavuşoğlu, bunun faydalarını görmeye başladıklarını ifade etmişti.

Turizm sektöründe çalışanların tamamını aşılayacaklarını belirten Çavuşoğlu, "Turizm sezonuna güvenli bir şekilde girebilmek ve vatandaşlarımızın güvenliği için bazı tedbirler aldık, turistin görebileceği herkesi mayıs sonuna kadar aşılayacağız" demişti.