Muharrem İnce ‘yeni parti’ iddiaları sonrası ilk kez tv ekranında: Kim hain kim bölücü görecekler

Eski CHP Yalova Milletvekili ve partisinin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, yeni parti kuracağı iddialarıyla ilgili ilk kez tv ekranında açıklama yaptı. İnce, 'Hain, bölücü diyenlerin hepsini biliyorum. Kim hain kim bölücü önümüzdeki haftayı beklesin' dedi.

Muharrem İnce ‘yeni parti’ iddiaları sonrası ilk kez tv ekranında: Kim hain kim bölücü görecekler
Muharrem İnce ‘yeni parti’ iddiaları sonrası ilk kez tv ekranında: Kim hain kim bölücü görecekler

CNN Türk'ten Fulya Öztürk’e konuşan İnce, "Önümüzdeki hafta Ankara’ya gideceğim. Ne yapmak istediğimi, neler olduğunu anlatacağım. İftiralar, yalanlar var, ipe sapa gelmez adamlar açıklama yapıyor, bunları duyuyorum. Kulaklarımı kapadım, önümüzdeki hafta Ankara’da her şeyi detaylarıyla açıklayacağım” dedi.  

İnce, "Arkadaşlarım da ben de iddiaları takip ediyorum, yazılıp çizilenleri tümünden haberim var. Pek çok gerçekler var, pek çok yalanlar var. Hain, bölücü diyenlerin hepsini biliyorum. Kim hain kim bölücü önümüzdeki haftayı beklesin. Biz Atatürk’ün partisinin 40 yıllık neferiyiz. Onun için biraz sabır." diye konuştu. 

 İnce’nin açıklamaları şöyle: 

‘HER ŞEYİ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA ANKARA'DA AÇIKLAYACAĞIM’

Önümüzdeki hafta Ankara'ya gideceğim. Ankara'da ne yapmak istediğimi, neler olduğunu anlatacağım. Hakkımda bir sürü yalanlar, iftiralar var. Pek çok ipe sapa gelmez adam açıklama yapıyor. Bunları duyuyorum, kulaklarımı kapadım. Önümüzdeki hafta Ankara'da her şeyi detaylarıyla açıklayacağım.

Bugün size nezaketsizlik olmasın diye bahçemin kapılarını açtım, İstanbul'dan buraya kadar gelmişsiniz. Hiçbir şey söylememek saygısızlık olur size. Hoş geldiniz ama önümüzdeki haftayı bekleyeceksiniz. Gelişmeleri arkadaşlarım da takip ediyor, ben de ediyorum. Yazılıp, çizilenlerin hepsinden haberim var. Pek çok gerçek var, pek çok da yalan var. Önümüzdeki haftaya kadar sabırla beklemelerini istiyorum.

‘KİM HAİN, KİM BÖLÜCÜ HERKES ÖĞRENECEK’

Hain diyenler, bölücü diyenler hepsini biliyorum. Kim hain, kim bölücü herkes önümüzdeki haftayı beklerse öğrenecek. Biz Atatürk'ün partisinin 40 yıllık neferiyiz. Onu için biraz sabır. Kimseye küskün değilim.