Muharrem İnce’den CHP’ye ‘ilçe’ isyanı: Utanmalısınız

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, CHP ile yürüttüğü ittifak görüşmelerine ilişkin olarak, "Yahu siz Babacan'a 15 vekil verirken iyi de Muharrem İnce'ye bir ilçe belediye başkanlığı mı vermediniz? Ayıp değil mi?" dedi.

featured

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Sözcü Tv’de İpek Özbey’e konuşan İnce, partisinin CHP ile yürüttüğü ittifak görüşmelerine ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

İnce’nin sözlerinden öne çıkanlar:

“Sayın Sözcü’nün üç önemli iddiası var burada. Diyor ki, ‘Bir, İzmir’den metropol ilçe. İki, parti tabanımız kabul etmedi bu isteği. Üç, Muharrem İnce eleştirilerini, istediği verilmeyince yapmaya başladı’. Şimdi bunlara tane tane cevap vereyim, milletimizin de vicdanına bırakayım. Eğer gönül gözü kapalı değilse milletimizin beni anlayacağına inanıyorum.

‘BİR İLÇE İSTEMİŞİM…’

Bir ilçe istemişim. Bir ilçe istemişsem çok sembolik bir şey istemişim. Koca parti, eğer İstanbul’dan dahi istememişse, ‘İzmir’den bir ilçe verin’ demişse sizin hemen vermeniz lazımdı zaten. Bugünkü açıklaması var Ali Babacan’ın. CHP’nin verdiği 15 vekil sorusuna yanıt: ‘Aşırı ısrar üzerine kabul ettik.’ Yahu siz Babacan’a 15 vekil verirken iyi de Muharrem İnce’ye bir ilçe belediye başkanlığı mı vermediniz? Ayıp değil mi?

Muharrem İnce eleştirilerini ne zaman yapmış, görüşmeler bitince yapmış, yani dün yapmışım. Öyle mi? Yok, bakın 12.12.2023. 12 Aralık’ta. Sayın Özgür Özel, Şeyh Sait’e ‘hain’ demeyince tweet atmışım. Demek ki Muharrem İnce ‘Ya bana belediye verin, vermezseniz ben de sizi eleştiririm’ dememiş.

‘CHP’Yİ ELEŞTİRMİŞİM’

Milli meselelerde Muharrem İnce’nin duyarlılığını 85 milyon bilir. 26 Aralık’ta terörle mücadele konusunda CHP imza atmayınca CHP’yi eleştirmişim.

Utanmalısınız bunu vermediyseniz. Utanmıyor musunuz? 39 vekil verdiniz Saadet’e, Gelecek’e, DEVA’ya…

İstanbullu hemşehrilerimize sesleniyorum. Saadet Partisi’nin İstanbul Büyükşehir adayı kim, biliyor musunuz? Birol Aydın kimdir? CHP listelerinden seçilmiş Saadet milletvekili. Aziz kardeşlerim bana laf söyleyeceğinize, CHP listelerinden seçilmiş Saadet Partisi’nin Birol Aydın’a niye laf söylemiyorsunuz? DEVA Partisi 15 vekil için ‘Çok ısrar ettiler, biz de aldık’ diyor. Siz Babacan’a 15 vekil Muharrem İnce’ye Posof’u vermeyeceksiniz… Sizin derdiniz üzüm yemek değil demek ki, derdiniz bağcıyı dövmek. Sizin seçim kazanmak gibi bir derdiniz yok.

Ben size ağabeylik yaptım. 5 kere ayağınıza geldim sizin. Herkesin sizi terk ettiği günlerde, Altılı Masa arkadaşları terk ederken ben onların ayağına gittim. ‘Bakın arkadaşlar bu seçim önemli’ dedim. Sayın İmamoğlu’nun anlattıkları doğrudur. Onu ayrı tutuyorum.”

NE OLMUŞTU?

Muharrem İnce, dün partisinin 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere ilişkin kararını açıkladı.

thumbnail
İlişkili Haber
Muharrem İnce ittifak kararını açıkladı… CHP’ye kötü haber

CHP’ye sert eleştiriler yönelten Muharrem İnce, “Dersim” ve “Şeyh Said” tartışmaları üzerinden CHP lideri Özgür Özel’i topa tuttu.

İnce, 31 Mart’ta yapılan yerel seçimde CHP ile işbirliğine ilişkin, “Memleket Partisi, 3’üncü yoldur. İlkeli, omurgalı siyasetten yanayız. Laikliği bizden başka hatırlayan kalmadı. Laiklik olmazsa olmazımız. Bizim ‘Dersim’ diye bir vilayetimiz yoktur, ‘Dersim’ bölgenin adıdır. Vilayetin adı Tunceli’dir.” dedi.

‘ŞEYH SAİD HAİNDİR’

İnce, “Şeyh Sait bir haindir. Atatürk, Nutuk’ta böyle demiştir, haindir. Terör bildirisi Meclis’e geldiğinde ‘AKP ile aynı A4’te olmam diyemezsin. Destek olacaksın. Memleket Partisi olsaydı, orada olsaydım İsveç’in NATO’ya dönüşüne ‘evet’ oyu vermezdim. CHP sana ne oluyor, oradan İsveç’in NATO üyeliğine ‘evet’ diyorsun. Ayrı dünyaların insanıyız. Bana ‘bölücü’ diyen CHP seçmenine sesleniyorum; arkadaşlar siyahla beyaz kadar ayrıyız, nasıl beraber olalım?” ifadelerini kullandı.

CHP’DEN CEVAP

İnce’nin açıklamalarına CHP’den yanıt gecikmedi.

thumbnail
İlişkili Haber
CHP’den Muharrem İnce’ye ilk yanıt… ‘O açıklamaları yapmayacaktı’

X’ten (Twitter) bir açıklama yayımlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, “Süreç, parti tabanımızın ve örgütümüzün kabul edemeyeceği bir noktaya taşınınca müzakerelerin tıkanması üzerine bugünkü açıklamayı yaptı. Bugün yaptığı açıklamaların ve eleştirilerin müzakereler olumlu sonuçlansa idi asla yapılmayacağını biliyoruz” dedi.

Yücel, şu ifadeleri kullandı:

“Partimiz ile Memleket Partisi arasında 4 Ocak’tan itibaren yerel seçimde işbirliği konusunda farklı kanallardan müzakereler yürütülmüştür.

Bu görüşmeler esnasında, “İlkesel duruş” konusunda tek bir cümle dahi kurmayan, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında dile getirdiği siyasi eleştirileri gündeme dahi getirmeyen Sn. Muharrem İnce’nin açıklamalarını üzülerek dinledik.

Yapılan görüşmelerde Sayın İnce, belli sayıda belediye meclis üyeliği ve İzmir’de bir metropol ilçe belediye başkanlığı talebinde bulunmuştu.

Süreç, parti tabanımızın ve örgütümüzün kabul edemeyeceği bir noktaya taşınınca müzakerelerin tıkanması üzerine bugünkü açıklamayı yaptı.

Bugün yaptığı açıklamaların ve eleştirilerin müzakereler olumlu sonuçlansa idi asla yapılmayacağını biliyoruz.

Değerlendirmeyi kamuoyuna bırakıyoruz.”

 

Muharrem İnce’den CHP’ye ‘ilçe’ isyanı: Utanmalısınız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 28 Ocak 2024, 10:08

    İnce
    CHP’nin başında
    Kılıçdaroğlu var zannetmiş galiba.
    Bol keseden bitti artık.

  2. Başkanlık seçinde er meydanı ikinci tur vardı. Burada yok. “Muhalefet” olarak iktidarın elindeki büyükşehirlerde çalışma yapmak varken İstanbul’da pazarlık yapmanın anlamını hepimiz biliyoruz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!