Muharrem İnce’den ‘Parti kurayım mı?’ sorusu

Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce, "Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında yaptığı yolculuğu sırasında kendisini selamlayan vatandaşlara “Parti kurayım mı?” diye sordu. Vatandaşlar ise “Kur, kur” diye yanıt verdi.

Muharrem İnce’den ‘Parti kurayım mı?’ sorusu

Sivas'tan başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında dün akşam Şırnak’a gelen Muharrem İnce, Atatürk Mahallesi Sanat Sokağı'ndaki esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi, onlarla sohbet etti.

İnce, gazetecilere yaptığı açıklamada; Muş, Bitlis, Van ve Hakkari'nin ardından Şırnak'a geldiğini belirterek "Türkiye’de derin bir yoksulluk var. Neredeyse çalışan insan kalmadı. Türkiye’nin bu derin yoksulluktan kurtulması lazım" diye konuştu.

Parti kuracağı yönündeki iddialara da yanıt veren İnce, "Ben önce milleti dinliyorum. Önce milleti dinleyeceğim. Millet ne diyecek. Millet karar verecek ne yapacağımıza" ifadelerini kullandı.

Yaptığı çalışmaların Muharrem İnce, yolculuğu sırasında kendisini selamlayan vatandaşlara “Parti kurayım mı?” diye sordu. Vatandaşlar ise “Kur, kur” diye yanıt verdi.