Muharrem İnce’den parti kurma çalışmalarıyla ilgili açıklama

featured
service

Parti kurma çalışmalarını sürdüren Memleket Hareketi kurucusu Muharrem İnce, “Henüz ortada parti yok ama biz de yüzde 50 artı 1 oy alacağız. Şu bir, iki ay içinde otobüsün üzerine çıkıp, Türkiye’yi karış karış gezmeye başladığımda, sonbahardan itibaren herkes ne olduğunu görecek zaten” dedi.

CHP eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Eskişehir’in Tepebaşı ilçesindeki bir kafeteryada  üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrencilerin sorunlarını dinleyen İnce, daha sonra soruları yanıtladı. İnce, bir öğrencinin, gençler ile kararsızların oy oranlarını sorması üzerine “Siyasetin matematiği olmaz, mantığı olur. ‘3 milyon oy şurada var, 5 milyon oy burada var, 8’de burada var’ diye toplayarak, böyle seçim hesabı yok. Siyasette tutmaz bu iş. Siyasette bazen a partisi 5 alır, b partisi 8 alır. İkisini yan yana getirirsiniz ama 13 yapmaz. Bazen 23’te yapabilir, 3’te yapabilir. Siyasetin bir mantığı var ama ben gençlerin bizi anladığına inanıyorum. Daha önceki Cumhurbaşkanlığı kampanyasında, kuantum dediğimiz zaman, nano teknoloji, uzay madenciliği, iletişim, bilişim dediğimiz zaman gençler beni anladı. Beni yine anlayacaklarına inanıyorum. Gençlerle birlikte bu ülkeyi özgürleştireceğiz. Bu ülkeyi demokratikleştireceğiz. Onlara sürekli danışacağız. Onların fikirleri bizim için önemli. Siz Ömer gibi, Mehmet gibi Türkiye’yi gezerken, sizin gibi parlak çocuklara denk geldiğimizde haberim olsun, onlarla görüşmem lazım. Ben bu memleketin evlatlarına inanıyorum. Hakkari’de, Edirne’de, Sinop’ta, Antalya’da, Konya’da her yerde bizim akıllı evlatlarımız var. Yeter ki bu değerlendirilsin” dedi.

‘TÜRKİYE GEZİLERİNE BAŞLAYACAĞIM’

Muharrem İnce, henüz partinin kurulmadığını ifade ederek, “Henüz ortada parti yok ama bizde yüzde 50 artı 1 oy alacağız. Bu böyle olur. Ben 3 Mart akşamı televizyona çıkıp, seneye 3 Mart’ı görün, dedim. Şu bir, iki ay içinde otobüsün üzerine çıkıp, Türkiye’yi karış karış gezmeye başladığımda, sonbahardan itibaren herkes ne olduğunu görecek zaten. Biz bunu başaracağız” şeklinde konuştu. İnce, üniversiteliler ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra kentten ayrıldı.

Muharrem İnce’den parti kurma çalışmalarıyla ilgili açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 1 sene önce

  Turkiyeye dair umit veren tek lider. Umarim kendinden oncekiler gibi egosuna yenilip fos cikmaz. Umarim bi yerlerle anlasma yoluna gitmez.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Gez gez dur sen ne olduğunu bilen biliyor. Geziye edirne kodesindenki teröristi ziyaretle başla. Yakışır senin gibi Atlantik elemanına.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Demirtaş ziyaretini bir hata yada k.k dayatması olarak kabul ediyorum ve şimdilik destekliyorum seni, eğer Türkiye düşmanlarıyla 1 görüşme yaparsan benim desteğim biter.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Muharrem, bize Pedagoglara Kürtçe eğitim dilini soracağım EVET derlerse ben de EVET diyeceğim demiştin sonra cezaevine koşup bu muştuyu Demirtaş’a da vermiştin.. Hiç sesin çıkmıyor, nooldu o iş?

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Eger soylediklerinde samimi isen kuracagin parti zillet ittifakina katilmaz..Kendi fikirlerinle kendi yolunda gidersin..Saygi duyariz.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!