Muharrem İnce'nin İzmir turunda yanında sürpriz isim

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin ilk il binası açılışı için İzmir'de. Eski belediye başkanı Tahir Şahin, İnce'nin partisine katıldı.

Muharrem İnce'nin İzmir turunda yanında sürpriz isim

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin ilk il binası açılışı için İzmir'de.

Muharrem İnce ayağının tozuyla ilk olarak Kemeraltı turuna çıktı. Esnafı ziyaret eden ve sohbet eden  İnce'ye Kemeraltı turunda sürpriz bir isim de eşlik etti. CHP'den 20 yıl Menemen Belediye Başkanlığı yapan daha sonraki süreçte ise partiden ihraç edilen Tahir Şahin, İnce'nin Kemeraltı turunda yanında yer aldı.

İnce'ye vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Ardından İnce ve beraberindeki grup il binasının olduğu Cumhuriyet Meydanı’na doğru harekete geçti.

Edinilen bilgiye göre Tahir Şahin'e il binası açılışında Memleket Partisi rozeti takılacak. Geçtiğimiz günlerde açıklanan Memleket Partisi İzmir İl Yönetim Kurulu'nda, Şahin'e yakın bir isim olan Ömer Berk Gönençer de yer almıştı.

'BİRİNCİ PARTİ NASIL OLUYOR GÖRECEKSİNİZ'

Muharrem İnce, bir sonraki genel seçimlerde 1’inci parti olacaklarını iddia ederek, “Birinci parti nasıl oluyor göreceksiniz” diye konuştu.

İnce, “Bugün ilk il binamızı açıyoruz. Bizim 1 hafta, 10 günde 48 ilde örgütümüz var. Yaz sonunda göreceksiniz. Bir sonbahara bir de yılbaşına bakın. Birinci parti nasıl olunuyor, göreceksiniz. Biz bu umutları yeniden yeşerteceğiz. Türkiye’yi yeniden ayağa kaldıracağız. Bu sefer yarım kalan işimizi tamamlayacağız. İzmir Memleket Partisi il binamız hepimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından alanda zeybek oynayan gençleri izleyen İnce, daha sonra il binasına geçerek partisinin il binası açılışını gerçekleştirdi.