Muharrem İnce'nin partisinin adı ne olacak? Canlı yayında sloganı söyledi...

Muharrem İnce'nin kuracağı partinin adı merak konusu olurken masadaki seçenekler arasında 'Mavi Parti' adının da olduğu belirtildi. İnce, katıldığı canlı yayında ilk sloganlarının 'mavi' olduğunu söyledi.

Muharrem İnce'nin partisinin adı ne olacak? Canlı yayında sloganı söyledi...

VERYANSIN TV

CHP’den istifa eden Muharrem İnce’nin kuracağı partinin ismi ‘Mavi Parti’ mi olacak? Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, kurulacak partinin ismi konusunda birçok seçeceğin olduğu ancak şu zamana kadar netleşmediği biliniyor. Seçenekler arasında Mavi Parti ismi de düşünülüyordu.

Muharrem İnce, dün katıldığı CNN Türk canlı yayınında da partisinin ilk sloganının "mavi" olduğunu söyledi.

İnce, şunları söyledi:

"İlk sloganımız Mavi. Önce memleket. Üç buçuk tarafı denizlerle çevrili bir ülkede bizim siyasi ikbalimizden önemli olan memleket. Sonra bu memlekette bir yargı düzeni, Adalet. Adalete uygun olması yetmez yaptığımız iş vicdana da uygun olacak. Ve sonra bu memlekette herkesin bir işi olacak."

CHP’den ayrılan ve Muharrem İnce’nin başlattığı Memleket Hareketi’ne katılan Milletvekili Mehmet Ali Çelebi dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Çelebi yaptığı paylaşımda, Çocuklar inanın, güzel günler göreceğiz! Motorları ‘MAVİ’liklere süreceğiz! (Memleket, Adalet, Vicdan, İş)’ ifadelerini kullandı. 
Bu paylaşım sonrasında Muharrem İnce’nin kuracağı partinin isminin ‘Mavi’ olabileceğinin sinyalinin verildiği konuşuldu.