Muharrem İnce’nin partisinin genel merkez binası belli oldu

Memleket Hareketi adı altında Türkiye’yi dolaşan Muharrem İnce’nin parti kurma çalışmaları kapsamında yeni bir gelişme yaşandı. Genel Merkez binasının kiralandığı iddia edildi.

Muharrem İnce’nin partisinin genel merkez binası belli oldu

Memleket Hareketi adı altında Türkiye'yi dolaşan Muharrem İnce, parti kuracağını açıklamasının ardından çalışmalarını hızlandırdı.

Tüzük, kurucular kurulu ve isim konusunda çalışmalar yapılırken, yeni kurulacak partinin genel merkezi için bina tutulduğu iddia edildi. 

Haber Alternatif’ten Celal Eren Çelik’in haberine göre Genel Merkez binası, Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Hilal Mahallesi Hollanda Caddesi’nde yer alıyor.

İnce’nin partisinin genel merkez binası olarak tutulan bina giriş katı ile birlikte 4 bin metrekare kullanım alanına ve tam 40 ayrı bölüme sahip.

‘PRENSİP ANLAŞMASINA VARILDI’

Tutulan binanın kirasının 60 bin TL olarak belirlendiği ancak bu rakamda bazı indirimlerin yapılmasının gündemde olduğu öne sürüldü. 

Son olarak tarafların her konuda prensip anlaşmasına vardığı ve el sıkıştığı ancak resmi kontratın henüz imzalanmadığı belirtildi.