Furkancılardan bu kez de ‘yurt’ provokasyonu!

Adana'da Alparslan Kuytul'un müritleri, 'öğrenci evi' adı altında kullandıkları öğrenci yurtlarının kapatılma kararına direnmeye çalıştı. Cemaat üyelerini yurdun önünde toplayarak mühürleme kararını durdurmaya çalışan cemaat üyelerine süre verildi.

Furkancılardan bu kez de ‘yurt’ provokasyonu!

Koronavirüs tedbirlerine rağmen toplu namaz kılmaya kalkarak provokasyona imza atan Alparslan Kuytul liderliğindeki Furkan Vakfı müritleri bu kez de öğrenci yurtlarının kapatılma kararına karşı eylem yaptı.

Kullandıkları binanın yurt olmadığını ve Furkan Vakfı ile resmi bağlantısının bulunmadığını iddia eden cemaat üyeleri, Adana Valiliği’nin mühürleme işlemini engellemek için eylem yaptı. Söz konusu yurdun boşaltılması için ek süre verildiği öğrenildi.


Cemmat üyeleri, sosyal medya hesaplarından kapatma kararı için “28 Şubat devam ediyor” ifadesini kullandı. Adana’da Furkan Vakfı’nın yurtları için geçen ay kapatma kararı verilmişti.

TOPLU NAMAZ PROVOKASYONU

Koronavirüs önlemlerine rağmen geçen haftalarda Adana’da toplu namaz kılmak isteyerek olay çıkaran Furkancılar, polisin müdahalesini ‘Ergenekon’a bağladı. Alparslan Kuytul liderliğindeki cemaat, ’28 Şubat’ı tekrar hortlattılar’, ‘Namazı engellediler’, ‘Türkiye’de devletin içerisine sızmış din düşmanı bir komite var’ gibi söylemlerle sosyal medyada yoğun kampanya yürütmüştü.

Furkancıların Adana provokasyonu neyin işareti?