Münevver Karabulut cinayetinde 4 farklı senaryo… ‘Mayasız Ayini’ şüphesi iddianamede var!

Münevver Karabulut ailesinin avukatı Dr. Rezan Epözdemir'in, Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili tutanaklara yansıyan 4 senaryoyu açıklamasına ilişkin tartışmalar sürüyor. Epözdemir, “Bu bir ayin olabilir diye mahkeme gerekçesinde tartıştı. Fakat bu 4 senaryodan da hangisi olduğuna mahkeme kanaat getiremedi” dedi.

featured

İstanbul’da 14 yıl önce Münevver Karabulut’u vahşice öldüren ve cezaevinde intihar ettiği öne sürülen Cem Garipoğlu’nun bu cinayeti Yahudi geleneklerinde yer alan ‘Mayasız Ayini’ için öldürdüğü iddiaları tartışıldı.

Sözcü’den Hayati Arıgan’ın haberine göre; konuyla ilgili açıklama yapan Karabulut’un ailesinin avukatı Dr. Rezan Epözdemir, vahşi cinayetle ilgili tutanaklarda 4 farklı senaryo olduğunu anlatarak “Mahkeme hangisi olduğunu tespit edemedi” dedi.

‘4 SENARYO DEĞERLENDİRDİ’

Epözdemir şöyle konuştu:

“29 bıçak kesisi, beşi öldürücü bıçak darbesi, ölmeden önce testere kullanılması, maktulenin kafası bedeninden ayrılmış, hunharca ve vahşice bir cinayet. Türkiye’de bütün kurumların sorgulandığı bir dosya oldu. Bir dava 11 dava oldu. Ölümün sebebi ile ilgili mahkeme binlerce sayfa evrak, onlarca klasör olmasına rağmen gerekçeyi tespit edemedi. Fakat mahkemenin gerekçesinde, duruşma zabıtlarında tartıştığı 4 tane senaryo olarak gerekçe vardı. Bu dördü de olabilir ama net olarak gerekçeyi tespit edemedi.”

‘AİLENİN SIRRINI ÖĞRENMİŞ OLABİLİR’

“Bir tanesi Münevver Karabulut’un ailenin sırrını öğrenmiş olabilir. Ondan katledilmiş olabilir çünkü Cem Garipoğlu testereyi önceden alıyor. Sonra da maktuleyi eve getiriyor. Cinayetten önceki yazışmalarında ‘Seni sevgimle aşkımla boğacağım. Türkiye bizi konuşacak. Gitar çalacağım senin için. Panjurları kapatacağım’ diyor.

İkinci gerekçede ise maktule direnmiş, bakire, tırnaklarında Garipoğlu ailesinden ait DNA örnekleri var. Burada maktuleye karşı cinsel istismar da bulunmak istenmiş olabilir. Maktule buna direnmiş, ondan ötürü bu cinayet işlenmiş olabilir iddiası var.

‘BABA-OĞUL MU İŞLEDİ?’

Üçüncüsü baba oğul cinayete iştirakten birlikte yargılanıyordu. Özellikle soruşturma evresinde birlikte bir şeyler yapmak istemiş olabilirler ve direnmiş olabilir iddiası var.

Dördüncüsü de Münevver Karabulut 15.00’de eve geliyor. Cem Garipoğlu, 18.46’da Münevver’in kafası vücudun ayrılmış halde gitar valizinde evden çıkıyor. Cinayet mahali Bahçeşehir’de bir de ev. Etiler’e 40 kilometre korsan taksiyle gidiyor. Babaannesinin evinin önündeki çöp konteynırına bırakıyor. Testereyi de önceden almış yazışmaları göre cinayeti planlanmış. Zaten tasarlamadan mahkum oldu. Bu bir ayin olabilir diye mahkeme gerekçesinde tartıştı.

Fakat bu 4 senaryodan da hangisi olduğuna mahkeme kanaat getiremedi, tespit edemedi. ‘Bu 4 olasılık da gerekçede, duruşmada tartışıldı’ dedim. Bu mahkemenin kanaati. Benim bu yönde bir görüşüm de kanaatim de yok.”

Münevver Karabulut cinayetinde 4 farklı senaryo… ‘Mayasız Ayini’ şüphesi iddianamede var!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Mayasız ayını Osmanlı kayıtlarında bile var…birçok aile üyesi buna kurban gitmis..Nihat abi bu yarayı deşerse belkide birçok reşit olmayan gencin ortadan kaybolması önlenir…

  2. Mayasız ayını hakkindabundan 5 yıl önce internete yazınca birçok bilgi vardı…ne hikmetse şimdi arattigimizda bunun iftira olduğu yonunda bilgiler çıkıyor..demekki lnternet ortamı da manuple ediliyor..Ahmet Hakan’ın bunun bir iftira olduğunu yazması da manidar

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!