Murat Kurum’dan ‘gaf’ çıkışı

Sık sık yaptığı gaflar ile gündeme gelen  AKP'nin İstanbul adayı Murat Kurum, "Çok acı. İnsanız hata yapabiliriz. Gaf da yapabiliriz" dedi.

featured

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, Gain TV’de yayımlanan Gör Beni programına katıldı. Kurum, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi değerlendirmelerde bulundu.

Sunucu Armağan Çağlayan’ın Murat Kurum’un 8 kilometreyi 8 adımda göstermesini anımsatarak sorduğu gaf sorusu üzerine Kurum, şöyle konuştu:

“Sosyal medyaya bakmam. Ekibimiz bakıyor, hanım bakıyor. Onlar söylüyor. Hata yapabiliriz, insanız. Bilerek isteyerek yapmayalım ancak kaldırımda konforlu yürüyeyim, ayağım yere takılmasın dediğiniz zaman da hata yapmazsınız. Biz otoyolda yürüyoruz, arabalar geçiyor. Hız da yapıyorlar. Yeri geliyor zemin kayıyor, yeri geliyor kar yağıyor. Biz buna alışığız.

Çok acı. İnsanız hata yapabiliriz. Gaf da yapabiliriz. Beni bu konuda eleştiren CHP’li anlayış. Kendileri gafın daha ötesine geçtiler. Ne oldu peki, biz de siz öyle yaptınız mı demeliyiz?”

MURAT KURUM’UN ‘BEYKOZ’ GAFI

Murat Kurum’un TRT Haber’e konuk olduğu programa İstanbul’un Beykoz ilçesiyle ilgili yaptığı ‘gaf’ı damga vurmuştu. Kurum, İstanbul’daki “kentsel dönüşüm” uygulamalarını örnekler vererek anlattığı sırada Beykoz’u kentin Avrupa yakasında bulunan ilçelerden biri olarak saymıştı.

SEÇİM TARİHİNİ KARIŞTIRMIŞTI

Kurum, daha sonra yaptığı bir paylaşımda seçim tarihi için ’31 Mart’ yerine ‘31 Nisan’ ibaresini kullanmıştı. Kurum, paylaşımını silmişti.

‘AYNI TİYATROLARI OYNAMAYA DEVAM EDİYORUZ’

13 Mart’ta Haber Global’de yayımlanan Buket Aydın ile Yüz Yüze programının konuğu olan Murat Kurum, mevcut İBB yönetimine yüklenirken yeni bir gafa daha imza atmıştı. Kurum, “Onlar ne yaparsa yapsın. Biz aynı oyunları, aynı tiyatroları oynamaya devam ediyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Murat Kurum’dan ‘gaf’ çıkışı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!