MÜSİAD’dan AKP’ye destek açıklaması

MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı, "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde oluşturulan yeni ekonomi yönetimine güven ve desteğimizi yineliyoruz" dedi.

featured

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı, yaptığı yazılı açıklamada, yeni dönem ekonomi politikalarına yönelik açıklama yaptı.

Asmalı, bu çerçevede 3 Haziran’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni Bakanlar Kurulu’nun da Türkiye’nin geleceğine yönelik güven duygusunu pekiştirdiğini aktardı.

Asmalı, şu sözleri ifade etti:

“Hiç kuşkusuz ekonomi, öncelikli meseleler listesinin en başında yer almaktadır. Gelecek 5 yıl, Türkiye Yüzyılı’na yön verecek ekonomik anlayış ve politikaların belirleneceği bir dönem olması hasebiyle son derece kritiktir. Türkiye, bir taraftan dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisinden biri olma yolunda uzun vadeli politikalara imza atmayı sürdürürken diğer yandan enflasyon ve cari açık gibi kronikleşen ekonomik sorunları çözme zorunluluğuyla karşı karşıyadır. Gerek ulusal gerekse küresel düzeyde ekonomik ihtiyaçlar, sorunlar ve koşullar son yıllarda çok hızlı değişim göstermiştir.

‘Son 5 yıllık süreçte ticaret savaşları, koronavirüs salgını ve Rusya-Ukrayna Savaşı gibi meseleler; tedarik zincirlerinden enerji piyasalarına, küresel ticaretten uluslararası taşımacılığa, ekonomik büyümeden enflasyona kadar ekonomik yapının her bir köşesini ve değişkenini sarsıcı biçimde etkilemiştir.

Aynı dönem zarfında içeride yaşadığımız kur türbülansı, deprem felaketi ve seçim süreçleri de Türkiye’de iktisadi faaliyetler ve değişkenler üzerinde belirleyici olmuştur. Ekonomik koşullar ve önceliklerin bu denli ani değişimler gösterdiği bir ortamda, iktisat politikalarının zamanın ruhuna bağlı olarak esneklik göstermesi, doğal bir süreç olarak kabul edilmelidir.”

MÜSİAD’dan AKP’ye destek açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!