MÜSİAD’dan yemek açıklaması

Havai fişek fabrikası sonrası Sakarya’ya gelen MÜSİAD yöneticilerinin tepki çeken görüntülerine dernekten cevap geldi.

MÜSİAD’dan yemek açıklaması

Sakarya’nın Hendek ilçesinde 4 işçinin öldüğü, 114 işçinin yaralandığı havai fişek fabrikasında 3 kişiyi arama çalışmaları devam ederken patlama yaşanan Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nın sahibi ve MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun’a ‘moral vermek için’ Sakarya’ya gelen MÜSİAD Genel Başkanı ve Şube Başkanları yedikleri yemekten bir fotoğrafı sosyal medyada paylaşmıştı.

MÜSİAD düzenlenen yemekle ilgili sosyal medyada çıkan eleştirilere cevap verdi.

Sosyal medya Twitter üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bizler, o elim patlama sonunda hemen o gün, yöneticilerimiz ve yakın çevredeki illerden gelen diğer üyelerimiz ile bir araya gelmiş ve işçi kardeşlerimiz için yapacağımız tüm faaliyetlerin ve yardımların planlanmasını yaparken; anlamadan, gerçeği bilmeden ve insani etikle bağdaşmayan bir karalama ve iftira hareketinin hedefi olduk.

Böylesi saldırılar ile ilk kez karşılaşmıyoruz ve art niyet baki kaldığı sürece belli ki bu son da olmayacak. Ancak bizler, inancımızın gereği olarak bu haksız iftiraları bile hoşgörü ile karşılıyor; yine de meselesi memleketi olan tüm iyiniyetli kardeşlerimizle beraber yürümeye devam edeceğimizi buradan kamuoyuna bildiriyoruz. Çünkü MÜSİAD’ın büyüklüğüne yakışan budur.