Mustafa Denizli’nin takımı dünya zirvesinde

Mustafa Denizli’nin teknik direktörlüğünü üstlendiği Tebriz Türk takımı Traktör Sazi’nin Tebriz'deki sahasında İstiklal takımı ile yaptığı maç, seyirci sayısı bakımından hafta sonu tüm dünyada yapılan müsabakalar dikkate alındığında zirvede yer aldı.

Mustafa Denizli’nin takımı dünya zirvesinde

Mustafa Denizli’nin teknik direktörlüğünü yaptığı ve Tebriz Türk takımı olan Traktör Sazi’nin sahasında İstiklal takımı ile yaptığı maç, seyirci sayısı bakımından hafta sonu tüm dünyada yapılan müsabakalar dikkate alındığında zirvede yer aldı.

İran’da yaşayan Azerbaycan Türklerinin desteklediği Traktör Futbol Kulübü’nün 80 bin taraftarı geçen hafta Barış Pınarı Harekatı’na ve Türkiye’ye büyük destek vermişti. İstiklal ile oynanan maçta asker selamı veren taraftarlar Sehend Stadyumu’nu “Türkiye” tezahüratlarıyla inletmişti.


Alman internet sitesi Transfermarkt’ın verilerine göre, 100 bin futbolseverin tribünden takip ettiği İran ligi takımı Traktör Sazi-İstiklal mücadelesi, seyirci sayısı bakımından ilk sıranın sahibi oldu.

Bu alanda Almanya Birinci Futbol Ligi’nde oynanan ve 80 bin 200 kişinin takip ettiği Borussia Dortmund-Wolfsburg karşılaşması ikinci, İspanya Birinci Futbol Ligi’nde yapılan ve 70 bin 375 futbolseverin izlediği Real Madrid-Real Betis maçı ise üçüncü sırada yer aldı.

Transfermarkt’a göre hafta sonu tüm dünyada en fazla seyircinin tribünden takip ettiği ilk 5 maç şöyle:

1. Traktör Sazi-İstiklal (100 bin)

2. Borussia Dortmund-Wolfsburg (80 bin 200)

3. Real Madrid-Real Betis (70 bin 375)

4. Flamengo-Corinthians (64 bin 985)

5. Arsenal-Wolverhampton Wanderers (60 bin 383)

TRAKTÖR SAZİ

Traktör Sazi, İran Ligi’nde 17 puanla 3. sırada yer alıyor. Traktör Sazi bu sezon oynadığı 9 maçta 5 galibiyet, 2 beraberlik elde etti.