Mustafa Önsel: 'Adalet Tanrısı' beni engellemiş

Son günlerde Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'ya 'tahliye' çağrılarıyla yeniden gündem olan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, FETÖ'nün Balyoz kumpası kapsamında yıllarca haksız yere hapis yatan emekli Albay Mustafa Önsel'i sosyal medyada engelledi. 

Mustafa Önsel: 'Adalet Tanrısı' beni engellemiş

VERYANSIN TV

Bülent Arınç'ın kendisini sosyal medyadan engellediğini fark eden Mustafa Önsel, "Umurumda olduğundan değil de takibimde olmayan kişi beni neden engeller?" diye sordu.

Önsel, FETÖ kumpaslarıyla cezaevine girdiklerinde "TSK bağırsaklarını temizliyor" diyen Arınç'ın bugün "Adalet Tanrısı" olmaya soyunduğuna dikkat çekerek, "Bülent Arınç hala revaçta ya! Buna, bunca olana bitene rağmen iktidara toz kondurmayanlar cvp versin!" ifadelerini kullandı.

Mustafa Önsel'in facebook hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

Bülent Arınç, katıldığı bir programda Selahattin Demirtaş'ın ve Osman Kavala'nın tutukluluğunu eleştirirken, "Kavala'nın hâlâ tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tutuklu kalmaması lazım. Demirtaş'ın da tahliyesi olabilir” demişti. "Ey hakim ve savcılar" diyerek yargı mensuplarına seslenen Arınç, okuduğunu söylediği iddianameler için "Çocuk bile yazmaz bunları. Zanla, şüpheyle, kıyas yoluyla delil uyduramazsınız" ifadelerini kullanmıştı. 

Arınç yaptığı son açıklamalarla yine Türkiye gündemine oturdu. 

Bülent Arınç’tan Selahattin Demirtaş açıklaması: Tahliye olabilir