Mustafa Önsel’in yeni kitabı Bellek çıktı

Emekli Kurmay Albay yazar Mustafa Önsel'in yeni kitabı Bellek, raflarda yerini aldı.

Mustafa Önsel’in yeni kitabı Bellek çıktı
Emekli Kurmay Albay ve Veryansın TV yazarı Mustafa Önsel’in son makalelerini topladığı kitabı Bellek – Odamdan Sızanlar adlı kitabı Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından yayımlandı.
Mustafa Önsel, “Hafıza-i beşer nisyan ile malüldür. Yani insan belleğinin eksikliği unutkanlığıdır. İnsanoğlu unutur. Hele Türk toplumu? Malum Türk toplumu olarak unutkanlığımızla nam salmışız. Onun için en azından çok önemli konuları tekrar tekrar anımsatmak, bunları unutmamızın önünde engeldir. Bellek tekrara tabidir” diyor.

Kitabın tanıtım metninden bir bölüm:

Duruşmalar başladı.

Marmaris’e Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı almaya giden grubun başındaki eski general 25 Mayıs 2017’de mahkemede konuştu.

Sanık, Cesur Yürek filmine atıfta bulunarak şu ifadeleri kullandı: “Kendimi o filmin kahramanına benzetiyorum. Hani final sahnesinde, filmin kahramanı maskeli bir İngilizle vuruşurken İngiliz’in maskesi düşüyor ve kahraman vuruştuğu İngiliz’in aslında adına savaştığı İskoç Kralı olduğunu anlıyor ya, bizim durumumuz tam buna benziyor.”

Bunun üzerine Mahkeme Başkanı, “Sizin kralınız kim?” diye sordu.

Sanık, “Bunu Akıncılar Davası’ndaki duruşmalara bırakalım” dedi.

Sonuç mu?

Sonraki hiçbir duruşmada kralı açıklamadılar.

Sahi kimdi bu kral?

Sanıklar neden krallarını açıklamadılar?

Sonrasında neler yaşandı?

15 Temmuz’da çekirdek çitleyenler, korkudan kafasını dışarı çıkaramayanlar, “Dur bakalım ne olacak” diyenler ve hatta kripto FETÖ’cüler kahramanlık hikayeleri yazıp terfi ederken, o gece canlarını ortaya koyanlara ne oldu?

Hendek operasyonlarından 15 Temmuz’a, şûralardaki tasfiyelerden TSK’nın yapısına, darbe davalarında kanlı çuvala atılanlardan savaşta sıvışanlara…

Son beş yılda ülkemizin nereye evrildiğini okumaya, belleğinizi tazelemeye hazır mısınız?