Mustafa Sarıgül Millet İttifakı'na mı katılacak?

2019 yılının Ocak ayında yerel seçim öncesinde CHP'den istifa ettiğini açıklayan eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün parti kurma hazırlıklarını başlattığı iddia edildi. Sarıgül'ün Millet İttifakı'na katılabileceği öne sürüldü.

Mustafa Sarıgül Millet İttifakı'na mı katılacak?
Mustafa Sarıgül Millet İttifakı'na mı katılacak?

Candaş Tolga Işık, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün 81 ilde 514 merkezde başlattığı Türkiye Değişim Hareketi'nde (TDH) bir hareketlilik olduğunu ifade etti.

Işık, şu bilgileri verdi:

"15 gündür Sarıgül'ün evinde ve ofisinde yoğun bir trafik var. Sarıgül ikna edilebilirse TDH bir siyasi partiye dönüştürülüp Millet İttifakı'na katılacak."

Hürriyet’in aktardığına göre de, 2019 yılının Ocak ayında yerel seçim öncesinde CHP'den istifa ettiğini açıklayan Sarıgül'ün parti kurma hazırlıklarını başlattığı öğrenildi. Sarıgül'ün partisinin Çankaya Bulvarı'ndaki genel merkezinin fotoğrafına hurriyet.com.tr de yer aldı. Sarıgül, parti genel merkezi için 7 kattan oluşan 14 bin metrelik binayı seçti.

Sarıgül'ün kurduğu Türkiye Değişim Hareketi de hazırlıklarına başladı. TDH, 58 şehirde çalışmalarını sürdürüyor. Sarıgül'ün ilk ziyaretini Şırnak'a yapacağı ve partisini resmen bu şehirde açıklayacağı bildirildi.