Mustafa Sarıgül’den oğluyla ilgili ‘belediye başkanlığı’ iddiasına yanıt

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, oğlu Emir Sarıgül'ün Eyüpsultan Belediye Başkanlığı ile ilgili isminin anılmasına "Yıllardır siyasetin içinde. Evet istiyor. Kardeşleri de destekliyor. Eyüpsultan mı, başka yer mi bilmiyorum" dedi.

featured

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için aday olacağı iddialarını yalanladı.

Gazeteci Fatih Altaylı’ya konuşan Mustafa Sarıgül, “Ne benim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olma niyetim var, ne de Sayın Genel Başkan’ın (Kemal Kılıçdaroğlu) aklında böyle bir düşünce var. Ne de böyle bir şeyi konuştuk. Gündemde böyle bir konu yok” ifadelerini kullandı.

Sarıgül oğlu Emir Sarıgül’ün Eyüpsultan Belediye Başkanlığı ile ilgili isminin anılmasına ise, “Yıllardır siyasetin içinde. Evet istiyor. Kardeşleri de destekliyor. Eyüpsultan mı, başka yer mi bilmiyorum. Kendi bildiği iş, kendi siyasi çalışması. Benimle alakası yok” yanıtını verdi.

Altaylı ise Sarıgül’ün bu sözlerine “Yapma. Bunu kimseye anlatamazsın. Anlatırsın da inandırıcı olmaz” yanıtını verdi ve şu yorumu yaptı:

Emir Sarıgül aktif siyasetin içinde olmaya çalışan ilk siyasetçi çocuğu değil, sonuncu da olmayacak elbette ama. AK Parti’deki aile boyu siyaseti eleştirip, benzerini yapmak. Hele baba hala siyasetin tam da göbeğindeyken. Ne dersiniz, olur mu?”

Mustafa Sarıgül’den oğluyla ilgili ‘belediye başkanlığı’ iddiasına yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!