Mustafa Varank ve Ali Babacan arasında ‘trol’ kavgası

Twitter'ın AKP'li hesapları kapatmasının ardından "Trollerle ülke yönetilemez" şeklinde açıklamada bulunan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a Mustafa Varank'tan çok sert tepki geldi.

Mustafa Varank ve Ali Babacan arasında ‘trol’ kavgası

Sosyal medya platformu Twitter, manipülasyon yapıldığı iddiasıyla AKP’li 7 bin 340 hesabın kapatıldığını duyurdu.

Twitter’dan yapılan açıklamada, bu yılın başlarında Türkiye içindeki kullanıcıları hedef alan ve koordineli bir şekilde sahte faaliyetlerde bulunan kullanıcı ağının tespit edildiği belirtilerek, “Bu ağın teknik göstergeleri ve davranışları hakkında yaptığımız analiz neticesinde sahte ve ele geçirilmiş hesapların AKP lehine siyasi söylemlerin yayılması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan için güçlü destek sergilediği görüldü. Bugün 7 bin 340 hesabı arşive ifşa ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Twitter’ın hamlesinin ardından DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan olayı ‘utanç verici’ olarak nitelendirdi.

Babacan, paylaşımında “Türkiye Trollerle Yönetilemez demeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

MUSTAFA VARANK’TAN BABACAN’A ÇOK SERT TEPKİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ali Babacan’ın paylaşıına çok sert tepki gösterdi. Varank, Twitter’ın karar gerekçesinde PKK ve FETÖ’yü koruyup kolladığını iddia ederek asıl utanç verici olan durumun Twitter’ın yanında yer almak olduğunu söyledi.

Varank, sözlerinin devamında Ali Babacan için “Bu arkadaş istiyor ki; Türkiye, ABD’li şirketlerin, Batıdaki üniversitelerin sipariş raporlarıyla yönetilsin. Meraklısı gidip yabancı şirketlere biat edebilir” ifadelerini kullandı.

İşte Mustafa Varank’ın o paylaşımı: