Müyesser Yıldız’dan yeni mesaj: Ayaklarıma kelepçe vurularak götürülmeye razıyım

Sincan Cezaevi'nde tutuklu bulunan Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız'dan avukatı aracılığıyla yeni bir mesaj geldi.

Müyesser Yıldız’dan yeni mesaj: Ayaklarıma kelepçe vurularak götürülmeye razıyım

FETÖ’nün darbe girişimi duruşmalarını kaçırmayan ve davaların ek klasörlerini didik didik ederek, kamuoyuna yansımayan bilgileri mahkeme tutanaklarından aktaran gazeteci Müyesser Yıldız, kaldığı Sincan Cezaevi yerleşkesinde görülen Akıncı davasıyla ilgili avukatı aracılığıyla şu mesajı paylaştı:

“Cezaevinde olmasam bugün Akıncı davasını izlemeye başlayacaktım. Mademki bu davaları aktardığım için hapisteyim, bari değsin. Hemen 1 km ötemdeki duruşmayı izlemem için bir formül bulunsa, ayaklarıma kelepçe vurularak götürülmeye razıyım.”

MÜYESSER YILDIZ’A ÖZGÜRLÜK İÇİN ‘ADALET NÖBETİ’

Öte yandan, FETÖ kumpasıyla hapsedilenler için yıllar önce başlatılan ‘Adalet Nöbeti’nin 6. yılı, vatanseverler için günlerce nöbet tutan Müyesser Yıldız’a özgürlük talebiyle yad edilecek.

Müyesser Yıldız, FETÖ kumpasıyla atıldığı cezaevinden çıktıktan sonra Silivri ve diğer cezaevlerindeki kumpas mağdurları için sessiz çığlıklarda yer alıp, yılmadan ‘Adalet Nöbeti’nde görev yapmıştı.

Vatanseverler için başlatılan ‘Adalet Nöbeti’nin 6. yılında bu kez Yıldız için toplanılacak.

Müyesser Yıldız’a özgürlük çağrısıyla düzenlenecek buluşmanın duyurusu şöyle:

Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız ‘askeri casusluk’ suçlamasıyla gözaltına alındığı soruşturma kapsamında geçen 12 Haziran ‘gizli kalması gereken bilgileri açıklamak’ suçu gerekçe gösterilerek tutuklanmıştı. Yıldız hakkındaki suçlamaya dayanak olarak Odatv’de yayınlanan “Kim bu Hafter’le görüşen Türk komutanlar” ve “Libya’ya hangi komutan gitti… Yerine kim geldi” başlıklı iki haberi gösterilmişti. Ancak aylar önce yayınlanan söz konusu haberlere erişim yasağı dahi getirilmediği ortaya çıkmıştı.

Günlerdir ‘casus’ diye linç edilen Müyesser Yıldız bakın neden tutuklandı