Müyesser Yıldız’ın avukatlarından açıklama

featured
service

Dün sabah ‘askeri casusluk’ suçlamasıyla gözaltına alınan gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel’in avukatları Ankara’da açıklama yaptı. Açıklamaya Yıldız ve Dükel’e destek olmak için çok sayıda kişi de katıldı.

VERYANSIN TV

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında ‘askeri casusluk’ suçlamasıyla gözaltına alınan gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel’in avukatları Ankara’da açıklama yaptı. Açıklamaya Veryansın TV yazarları Nihat Genç, Mustafa Önsel, Erdem Atay’ın yanısıra çok sayıda hukukçu ve kumpas mağduru katıldı….

Avukat Mustafa Güler yaptığı açıklamada “Müyesser Yıldız’dan casus çıkaramazsınız. Nasıl geçmişteki kumpaslar alenen ortaya çıkmışsa, bugün Müyesser Yıldız’a kurulan bu kumpas da tüm çıplaklığıyla ortaya dökülecektir” dedi. İşte o açıklama:

“Bildiğiniz gibi Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız ve Tele1 Ankara temsilcisi İsmail Dükel, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürütmüş olduğu bir soruşturma kapsamında siyasi ve askeri casusluk yaptığı şüphesiyle dün sabah saatlerinde evinde gözaltına alınmıştır. Bizler Müyesser Yıldız’ı yakından tanıyan kişileriz. Müyesser Yıldız’ın ifadesine başvuracak sayın Cumhuriyet Başsavcısı’nın Odatv’yi araması hatta adliye kapısındaki görevlilere haber vermesi dahi yeterliydi. Zira kendisinin hergün duruşma izlemeye geldiği adliyedeki herkesçe bilinen bir gerçektir. Müyesser Yıldız, 9 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti’ne saldıran emperyalistlerin maşası, gerçek casus oldukları tartışma götürmez dönemin FETÖ’cü savcı ve polislerinin kurduğu kumpaslardan biri olan Odatv davası kapsamında gözaltına alınmış ve bir yıl tutuklu kalmıştır. O gün FETÖ ile ortaklık yaparak Müyesser Yıldız’ın tutuklanmasını alkışlayanlar bugün FETÖ’nün yarım bıraktığı işi tamamlamak için harekete geçmiş bulunmaktadırlar. Manidar bulduğumuz husus, tıpkı FETÖ yargısının yaptığı gibi bugün de susturulması ve tasfiye edilmesi düşünülen kişilere casusluk yaftasının yapıştırılmasıdır. Gözaltının tamda Müyesser Yıldız’ın kendisini hedef gösteren İçişleri Bakanı aleyhine dava açması ve suç duyurusunda bulunmasından birkaç gün sonra yapılması ayrıca manidardır. Dün ancak saatlerce bekledikten sonra kendisiyle görüşebildik. Soruşturmayı yürüten sayın başsavcı vekili ve Ankara Cumhuriyet Başsavcısı ile görüşme taleplerimiz ‘meşgul oldukları’ gerekçesi ile cevapsız bırakıldı. Kısıtlılık kararı olduğu gerekçesiyle avukatına dosya hakkında bilgi verilmezken gazeteci müsveddesi bazı şahıslar akıl almaz iddialarla dolu dosyanın içeriğini gazetelerde yazdılar televizyonlarda konuştular. 9 yıl önce Samanyolu tv, Zaman ve Taraf gazetelerinin yaptığını yaptılar, dosya içeriğini köpürterek medyatikleştirip algı oluşturmaya çalıştılar. Hukuksuzluk bu kadarla da kalmadı. Evini aramaya gelen kolluk görevlileri avukatına haber vermesine müsaade etmediler. Ev halkının tümünün bilgisayar ve cep telefonlarına el koydular. Üstelik kanunun açık hükmüne rağmen imaj alma zahmetini dahi göstermediler. Olayı haricen öğrenip arama yerine gelen avukatına, dosyada kısıtlılık olduğu gerekçesiyle Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 153. maddesinin açık hükmüne rağmen arama el koyma tutanağından bir suret vermediler. Oysa 9 yıl önce FETÖ’cü kolluk, gözaltı yapmaya geldiğinde avukatına haber vermiş, bilgisayarların imajını almıştı…

Müyesser Yıldız, Ergenekon kumpasından tahliye olduktan sonra yıllarca FETÖ kumpası davalarının mağdurlarının, ailelerinin sesi oldu. Cezaevi kapılarında, sessiz çığlık eylemlerinde, adalet nöbetlerinde, duruşma salonlarında hep o vardı. Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin onurunu korumak için küçücük bedenini siper etti. Bizde kendisini bu zorlu süreçte yakından tanıma onuruna eriştik. Müyesser Yıldız’dan casus yaratmaya çalışanlara sözümüz şudur ki Müyesser Yıldız’ın casusluk yaptığına bizi inandıramazsınız. Sözüm ona basından öğrendiğimiz kadarıyla, İstanbul’da çok önemli bir subayın Libya harekat planlarını, İdlib harekat planlarını Müyesser Yıldız’a verdi şeklinde hezeyanlarınıza inanmamızı beklemeyin. Biz de yıllarca askerlik yaptık. İstanbul’da görevli değil bir astsubayda bir generalde dahi bu planların olmayacağını bilecek kadar tecrübe sahibiyiz.

Nasıl geçmişteki kumpaslar alenen ortaya çıkmışsa, bugün Müyesser Yıldız’a kurulan bu kumpas da tüm çıplaklığıyla ortaya dökülecektir. Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel’in gözaltına alınması, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılıç’ın tutuklanması vatandaşın haber alma özgürlüğüne saldırıdır. Bu vesileyle bir kez daha belirtmek isteriz ki Müyesser Yıldız casus değildir. Bedeni küçük, yüreği büyük bir gazetecidir.”

Müyesser Yıldız’ın avukatlarından açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 sene önce

  Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum gazetecileri bıraksınlar tutuksuz yargılansınlar çok günah öyle olmaz kul hakkı yenmesin ..herkesin çoluk çocuğu var …On yıl önceki Fetö kumpasları hala devam ediyor buna son verin ..Fetöcüleri kimse korumasın …

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  ben de artık Türkiye’nin geleceğinden kaygı duymaya başladım.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Müesser Yıldız ı tutklayanlar bir tutuklanacak. Eger biz millet isek.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!