Nagehan Alçı ile polemik… Sinan Oğan suskunluğunu bozdu

İkinci tur için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı almasıyla tepkilerin odağında olan Sinan Oğan sessizliğini bozdu. Ümit Özdağ ve kendisinin Cumhur ve Millet İttifaklarını esir aldığına yönelik Nagehan Alçı’nın suçlamalarına yanıt veren Oğan, “Fazla komplo teorisine kaptırmışsınız kendinizi. Uzun lafın kısası; Plana sadık kal!" dedi.

featured

İkinci tur için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı almasıyla tepkilerin odağında olan Sinan Oğan suskunluğunu Nagehan Alçı için bozdu.

İki isim arasındaki polemik, Alçı’nın Twitter hesabından yaptığı “Aşırı-sağcı siyasetçi Ümit Özdağ-Sinan Ogan, alenen aralarında bilinçli rol paylaşımı yaparak bir yandan Cumhur İttifakı’nı diğer yandan Millet İttifakı’nı esir etme projesi içindeler. Özdağ ve Ogan resmen danışıklı dövüş yapıyor… Yüzde 5 oy ile, Yüzde 95 insanı kilitliyorlar.” paylaşımı ile başladı.

Alçı’ya yanıt veren Oğan, “Nagehan hanım, öncelikle tanımlamanızı doğru yapın lütfen. Bizler Türk milliyetçisi insanlarız. Türk milliyetçiliği her türlü aşırılığı reddeder. İkinci olarak da biz Cumhur ittifakıyla ilkeler bazında bir birliktelik kurduk. Bu ilkeler Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de temel ilkeleridir. Bundan neden rahatsız oldunuz? Kimsenin kimseyi esir aldığı falan yok, fazla komplo teorisine kaptırmışsınız kendinizi. Uzun lafın kısası; Plana sadık kal!” ifadelerini kullandı.

Oğan ve Alçı arasındaki polemik şöyle devam etti:

Nagehan Alçı:

Sinan Bey, siz İlham Aliyev’in planına sadık kalıp Tayyip Erdoğan’ı desteklediniz. Kemal Kılıçdaroğlu da 15 Mayıs sabahından beri Ümit Özdağ’ın planına sadık kalıp aşırı-sağcı propaganda yapıyor. Bu iki plan da Türkiye’nin hayrına değil. Bu planlarda özgürlük yok, demokrasi yok..

Sinan Oğan:

Nagehan hanım herkes gibi siz de benim geçmişi kurcalayıp suçlayacak bir şey bulamayınca şimdi de kendi hayal ürününüzü mü satmaya başladınız? Amacınızın Azerbaycan cumhurbaşkanının Türkiye’de iç politikaya karıştığını iddia edip Türkiye’de Azerbaycan karşıtı bir cephe oluşturmak olduğunu bilmiyor muyuz sanıyorsunuz! Azerbaycan’a giriş yasağınızın olmasının acısı geçmemiş sanırım! Ayrıca ben de size şimdi desem ki siz de yıllardır Arap şeyhlerinin Türkiye’deki planına sadık kalıp uyguladınız! Bu ne kadar etik olursa sizinkisi de o kadar etik! Her iki ittifak da Türk milliyetçilerinin değil, HDP’nin desteğine ihtiyaç duysaydı mutlu olacaktınız ve hiç de böyle sağa sola saldırmayacaktınız sanırım.

Nagehan Alçı:

Sinan Bey, sizin Azeri Ümit Bey’in de Çerkes kimliğiyle asla ilgili değilim. İkiniz de aşırı-sağcısınız.. Çerkesler, Azeriler soydaşımızdır. Fakat Aliyev, Azerbaycan’ın demokratik yolla seçilmiş lideri değil, Lukaşenko gibi bir diktatör.

Bu gerçek açık ve nettir…

Sinan Oğan:

Nagehan hanım “Azeri” diye bir soy kökeni yok. Oğuz Türkleri, Azerbaycan Türkleri vs gibi Türk boyları var. Sizin kökeniniz nedir bilmiyorum, ilgilenmiyorum da. Nagehan hanım, ben öz be öz Türküm. Kimsenin kökeniyle hiç ilgilenmedim. Ancak sizin özellikle köken vurgusu yaparak takındığınız bu ırkçı tutumuzu kınıyor ve yakışıksız buluyorum.

Nagehan Alçı ile polemik… Sinan Oğan suskunluğunu bozdu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. 25 Mayıs 2023, 01:46

    Nage Hanalcı kim?

  2. 24 Mayıs 2023, 23:32

    Nagehan nolur kazanmamızı gerçekten istiyorsan karşı tarafa geç. Siz bu tarafa zarar veriyorsunuz.

  3. 24 Mayıs 2023, 23:23

    Sinan Oğan’ın üslubu ne kadar güzel, mahalle ağzından uzak. Nagehan Alçı aşırı sağ olmakla suçluyor, demokratik ve özgürlük yok diyor. Şehit askerlerin eşlerine soyunmasını söyleyen kadın bunlardan bahsediyor. Kürdistan kurulamayacak diye bu plan da demokratik ve özgürlük yok diyor. Türklükle ilgili maddeler’den rahatsız oluyor ve aşırı sağ olan kendisi oluyor. Seçim başladığından beri Azerbaycan karşıt görüşler görüyorum. Fatih Portakal’ın gibi. Nagehan Alçı da tam üstüne basarak Azerbaycan’dan girmiş konuya. Sinan Oğan önemli bir yere dikkat çekmiş, Azerbaycan karşıtı cephe.

  4. Ümit Özdağ Çerkes değil Kumuk…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!